POZOR: Tento legálny jed ničí všetky vaše kosti, ale mnohí z vás ho pijú každý deň! Mali by ste s tým okamžite prestať!

Konzumácia ochutenej limonády Coca-Cola sa odporúča v reklamách po celom svete hlavne vďaka jej originálnej chuti a osviežujúcemu nádychu. Čo ale naozaj požijeme, keď vypijeme jednu plechovku sódy tejto populárnej značky? Vy si to možno ani neuvedomujete, ale vaše telo zvádza neuveriteľný boj v prvých 60 minútach po konzumácii obsahu jednej plechovky.

 

Coca-Cola je totiž cielene vytvorená tak, že jej telo dokáže prijať na hranici únosnosti. Nižšie nájdete presný výpis fáz, ktorými naše telo prechádza po konzumácii tohto nápoja.

Po 10 minútach

V priebehu prvých 10 minút sa do vášho tela dostane 10 čajových lyžičiek cukru. To samo o sebe predstavuje 100% odporúčanej dennej dávky cukru a jediný dôvod prečo sa z takého množstva cukru nepozvracíte je ten, že kyselina fosforečná ako ďalšia zložka Coca Coly túto sladkosť potlačí.

Po 20 minútach

20 minút po konzumácii hladina vášho krvného cukru prudko stúpne a následne pečeň, ako odpoveď na vylúčenie vysokého množstva inzulínu pankreasom, začne toto ohromné množstvo cukru premieňať na tuk.

Po 40 minútach

V tejto fáze je dokončená absorpcia kofeínu, vaše očné zreničky sa rozšíria, krvný tlak stúpne a pečeň pumpujú viac cukru do krvného obehu.

Po 45 minútach

Telo začne zvyšovať produkciu dopamínu, ktorý stimuluje nervové receptory v mozgu (fyziologicky identická odozva ako u heroínu).

Krátko po 60 minútach

Kofeín má močopudné vlastnosti, ktoré sa začínajú prejavovať. Telo sa zbavuje magnézia, zinku a vápnika, dôležitých látok, ktoré mali smerovať do kostí. Rovnako tomu tak je aj so sodíkom, vodou a elektrolytom.
Postupne začínate byť dosť podráždenie a ospalí. Vylúčili ste vodu, ktorá mala byť využitá na tvorbu dôležitých látok, ktoré sú zodpovedné za hydratáciu tela a budovanie silných svalov a zubov.

Mnohí si nie sú vedomí toho, čo všetko Coca-Cola dokáže spôsobiť v našom tele. Jej účinky nie sú vôbec pozitívne a okrem iného zvyšujú riziko vzniku cukrovky. Radšej si nalejte pohár čistej vody a ochuťte si ju napríklad citrónom alebo mätou.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like