POZOR: Sme ešte len na začiatku! Minister zdravotníctva očakáva vrchol epidémie koronavírusu až v júli! Nakazených môže byť až…

Podľa ministra zdravotníctva Mareka Krajčího nastane vrchol epidémie koronavírusu o 110 dní, teda v polovici júla.

Vďaka tomu, že ľudia dodržiavajú opatrenia, je krivka rastu ochorenia na Slovensku stále veľmi plochá, vyhlásil minister zdravotníctva.

 

Nakazených by mali byť tri percentá populácie Slovenska. Krajčí to vyhlásil v relácii Braňo Závodský naživo v rádiu Expres. Infikovaných by malo byť o dva mesiace vyše 170-tisíc ľudí.

Minister vychádza z novej analýzy Inštitútu zdravotnej politiky. Podľa prvej analýzy malo byť nakazených až desať percent populácie. Štátni analytici prognózu pravidelne aktualizujú podľa aktuálnej situácie.

 

Údaje, ktoré spomenul minister, vychádzajú z aktualizácie modelu Inštitútu zdravotnej politiky. Ten pôvodne predpokladal, že pri zachovaní prísnych opatrení by vrchol epidémie na Slovensku prišiel v prvej polovici júna a naraz by mohlo byť chorých cez 530-tisíc ľudí.

Súčasné opatrenia tak zrejme prispeli k spomaleniu šírenia nákazy a prognóza je tak dnes o čo si optimistickejšia.

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

 

 

You Might Also Like