POZOR! Otvárajte plechovky týmto spôsobom a vyhnite sa tak zdravotným problémom.

Určite už ste počuli veľa príbehov o tom, že rodina umrela kvôli tomu, že pila nápoj z plechovky. My sme sa rozhodli, že vám povieme všetko o tom, či je to risk piť nápoje priamo z plechovky, ale nemusíte byť z týchto príbehov zbytočne zmätení.

Buďme úprimní. Piť nápoje priamo z plechovky je úplne normálne, hlavne keď nie sme doma a kúpime si plechovku niekde vonku. Veľká väčšina poslednou dobou pred otvorením plechovky otrú vršok nejakým obrúskom a až potom sa napijú, ale stačí to? Poďme to zistiť.

 

 

Pred otvorením plechovky skúste nasledujúce rady:

a) Vždy plechovku pred otvorením vyčistite obrúskom, pretože nikdy neviete, ako bola plechovka skladovaná

b) Ak budete používať obrúsok na čistenie plechovky, nezabudnite, že obrúsok síce odstráni všetok prach z plechovky, ale nedezinfikuje

c) Uistite sa, že je plechovka v dobrom stave … že nie je poškodená, hrdzavá, nafúknutá

d) V prípade, že je plechovka nafúknutá, môže to byť známka kontaminácie alebo že sú v plechovky malé diery, tým pádom neodporúčame piť !!!

Na záver:

Chceli by sme vám dať pár jednoduchých rád. Nemusíte veriť všetkým tým príbehom na internete, že pitie nápojov z plechovky stálo niekoho život, ale majte na pamäti, že všetky plechovky nie sú dobre uskladňované a že je naozaj lepšie plechovky pred pitím naozaj očistiť. Nejde ale len o plechovky, ale o všetky fľaše, z ktorých pijete a nastáva tak kontakt s vašimi ústami.

You Might Also Like