POZOR: Na Slovákov útočí email od „polície“ o predvolaní. Takto vyzerá!

Slováci čelia ďalšej hrozbe. Podvodný email sa vydáva za predvolanie od polície.

 

Na Slovákov opäť útočia podvodné správy, ktoré sa im snažia uškodiť. Na najnovší pokus upozorňuje Polícia SR na svojom facebookovom profile Hoaxy a podvody. Tentokrát je správa výnimočne zákerná. Ľudí sa totiž snaží presvedčiť, že odosielateľom je Polícia SR.

Polícia dnes upozornila na mimoriadne zákerný email, ktorý prišiel do schránok mnohých ľudí. V ňom sa píše, že ste boli požiadaní, aby ste odpovedali na policajné predvolanie uvedené v spomínanom emaile.

„Boli ste požiadaní, aby ste odpovedali na predvolanie, ktoré je uvedené v tomto e-maile, aby ste sa vyhli ďalším právnym konaniam,“ píše sa v správe. „Všetky otázky sú uvedené v priloženom dokumente pre vašu odpoveď pred vykonaním akejkoľvek akcie,“ snažia sa útočníci presvedčiť nič netušiacich ľudí.

Štandardný policajný formát

V správe sa ďalej spomína spojenie „štandardný policajný formát,“ ktorý je podľa útočníkov „WINRAR“. Ako však polícia upozorňuje, „štandardný policajný formát“ neexistuje. V priloženom súbore sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou nachádza vírus a nemali by ste ho otvárať.

 

POZOR: TOTO JE PODVODNÝ E-MAIL, KTORÝ NEMÁ NIČ SPOLOČNÉ S POLÍCIOU A ASI OBSAHUJE VÍRUS- e-mailová adresa nie je…

Zveřejnil(a) Hoaxy a podvody – Polícia SR dne Úterý 14. ledna 2020

 

Polícia ďalej upozorňuje, že ak vás chce policajt predvolať, spraví tak telefonicky alebo poštou. Emailová komunikácia je vždy uskutočnená z adresy @minv.sk, a to hlavne v tých prípadoch, keď policajt a osoba spolu už predtým komunikovali a „poznajú sa“ objasňuje polícia.

Otázky od polície by boli uvedené v tele správy a nie v zazipovanej prílohe.

You Might Also Like