Pozor – hustá krv! Skrytá hrozba, ktorej je vystavený každý z nás

Hustota krvi závisí na kvalite práce všetkých ľudských orgánov. Príčiny môžu byť rôzne, ale jedna vec je istá: hustá krv nie je schopná plnohodnotne vykonávať svoju primárnu funkciu – dodávku.

Krvné bunky jej pridávajú na hustote, zatiaľ čo plazma má kvapalnejšiu konzistenciu. Ak počet krviniek prevýši hustotu plazmy, zvýši sa aj viskozita a hustota krvi.

Vzhľadom k zvýšenej viskozite, nie všetky krvinky sú schopné plne vykonávať svoju funkciu. To znamená, že orgány nedostanú vyživujúce látky a tie odpadové, sa z tela nedostanú úplne von. Na to, aby sa odčerpávala hustá krv, potrebuje srdce pracovať nad svoje sily, nehovoriac o trombóze, poruche prekrvenia orgánov vrátane mozgu, kŕčových žilách či ateroskleróze.

Ako zriediť hustú krv?

Aby sa zabránilo stagnácií v cievach a zlepšila sa priechodnosť, je nutné riedenie krvi. Po absolvovaní krvného obrazu a určenia závažnosti hyperviskozneho syndrómu, lekár určí potrebné opatrenia na normalizovanie stavu.

Ak sa zistila abnormálna hustota krvi, bez ohľadu na dôvod by ste si mali ihneď upraviť váš jedálniček. Vzdajte sa vyprážaného a mastného jedla, konzervovaných potravín, údenín, sladkostí a nakladanej zeleniny. Vylúčte aj pohánku, zemiaky, banány, alkoholické a sýtené nápoje. Uistite sa, že budete konzumovať viac nízkotučných mliečnych výrobkov a pite dostatok tekutín!

Existuje mnoho produktov, ktoré prispievajú k zriedeniu krvi. Patria medzi ne pomaranče, granátové jablko, figy, maliny, cesnak, cvikla, jahody, zázvor, citróny, slnečnicové semienka a kakao.

Aspirín (kyselina acetylsalicylová) – jeden z najobľúbenejších, účinných a bezpečných liekov na riedenie krvi. Zlepšuje priechodnosť ciev a je prevenciou pred srdcovými chorobami. O správnom dávkovaní sa poraďte s vaším lekárom.

V ľudovom liečiteľstve sa používa túžobník brestový, ktorý slúži ako kompletná náhrada za aspirín. Pripravte si tinktúru: 1 PL túžobnika zalejte 250ml vriacej vody a nechajte 30 minút odstáť. Preceďte a pite ako čaj 2-3x denne.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc / deccanchronicle.com

You Might Also Like