Poznáte týchto tichých zabijakov v domácnostiach? Máte ich doma aj vy.

To čo práve prečítate Vás znechutí. Uvedomíte si koľko škodlivých vplyvov sa v našom okolí nachádza a my to netušíme. Vanilka, čokoláda, jablko a škorica vo vonných sviečok a osviežovačov Vás pomaly zabíjajú. Nové štúdie potvrdili, že sú nebezpečné!

 

Výsledky výskumov ukázali, že niektoré produkty ako sviečky a všetky typy osviežovačov vzduchu sú nebezpečné pretože môžu viesť ku vzniku nádoru, pľúcnym problémom a spôsobiť astmu. Ich chemické zloženie môže zmeniť štruktúru vašej DNA. Vôňa sviečok môže spôsobiť karcinogénne mutácie DNA. Tieto vône sú toxické.

Je toho naozaj veľa! Výskum dokázal, že osviežovače obsahujú vysoké množstvo formaldehydu, ktorý spôsobuje rakovinu hrdla a nosa. Výskum bol vykonaný medzinárodným časopisom verejného zdravia v roku 2013 a ukázal, že na ich vplyv doplatili aj ich narodené deti, ktoré trpeli pľúcnymi infekciami. Ale výrobca SC Johnson , osviežovačov vzduchu „Glade“ tvrdí, že ich výrobky sú absolútne neškodné. Kto si môže byť istý ? Spoliehate sa na tento druh vyhlásenia? Veď aj cigarety nám škodia a aj tak ich predávajú.

Čo vy nato?

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

 

You Might Also Like