Použite túto zmes na liečbu krvácania z nosa, bolesti v krku a astmy

Ľudia majú už odnepamäti rôzne zdravotné problémy a ťažkosti.Veľakrát ich liečime s pomocou liekov v podobe rôznych kvapiek, tabletiek a podobne. Avšak, je lepšie siahnuť radšej po prírodných metódach.

Tie pomôžu rovnako a navyše nie sú zdraviu škodlivé. Niet sa čomu diviť, prírodné prísady pomáhajú už tisíce rokov. Tieto ingrediencie sú obyčajne veľmi lacné, dostupné a často ich nájdete tiež vo svojej kuchyni, vrátane soli, citróna a korenia.

Soľ a citrón

Soľ, citrón a korenie sa môžu zdať ako veci, vďaka ktorým dochutíte šalát či mnohé ďalšie jedlá. Tieto tri zložky však pracujú samostatne a spoločne, ako lieky.

Soľ je skvelá pri pohybe vody z telových tkanív, čo môže znížiť ako zápal, tak aj bolesť, ktorá sa zápalom spôsobuje. Citrónová šťava a kôra sú tiež veľkým prínosom, obsahujú antioxidanty.

Korenie

Ak sa jedná o korenie, tak v domácich a prírodných receptoch sa využívajú dva druhy a to klasické čierne korenie a kajenské korenie. Obe sú bohaté na flavonoidy a antioxidanty, ktoré sú dobré pre ľudský imunitný systém.

Môžu pomôcť tiež znížiť bolesť, zlepšiť funkciu tráviaceho systému, pomáhajú zlepšiť krvný obeh alebo rozložiť hlien. Vedecké výskumy ukazujú, že soľ, citrón a korenie spoločne môžu liečiť rad ochorení. Aké napríklad?

Krvácanie z nosa

Ak ide o nepríjemné krvácanie z nosa, potom je to spôsobené niekoľkými problémami, napríklad suchými sliznicami. Ak sa objaví krvácanie z nosa, potom skúste zakloniť hlavu dozadu a vložte do nosa vatové tampóny, ktoré budú namočené do citrónovej šťavy.

Ochorenie hrdla

Bolesť v krku môže sťažiť prehĺtanie. Aby ste tomu zabránili, vyskúšajte toto kloktadlo. Zmiešajte jednu polievkovú lyžicu soli, jednu polievkovú lyžicu citrónovej šťavy a pol čajovej lyžičky čierneho korenia. To všetko dajte do pohára vody a kloktajte.

Astmatický záchvat

Ak potrebujete uvoľniť zápalovú sliznicu počas astmatického záchvatu, potom odporúčame nasledujúci recept. Do hrnca s vriacou vodou dajte dva klinčeky, desať guľôčok čierneho korenia a pätnásť listov bazalky.

Nechajte pätnásť minút variť. Následne nalejte do nádoby, pridajte dve lyžice medu, zakryte a nechajte ochladiť.

úbytok hmotnosti

Mnoho ľudí chce chudnúť a to ideálne bez nejakého veľkého snaženia. Nie vždy je to však možné. Môžete vyskúšať tento recept, ktorý vám pomôže urýchliť metabolizmus.

Zmiešajte ¼ lyžičky mletého čierneho korenia, 2 lyžice citrónovej šťavy a 1 lyžicu medu. To všetko zmiešajte v teplej vode. Polyfenoly, ktoré sú prítomné v citróna, vám pomôžu znížiť hladinu cukru v krvi a zabrániť tak ukladaniu tuku.

Pomôže od žlčových kameňov

Žlčové kamene sa usadzujú v tele, tvoria sa vo vašom žlčníku. Môžu byť veľmi bolestivé a zablokujú tráviaci systém. Takéto ťažkosti sa zvyčajne odstraňujú pomocou chirurgického zákroku.

Avšak, niektorí môžu nájsť pomoc a úľavu vďaka tomuto jednoduchému receptu, ktorý môže pomôcť rozpustiť žlčové kamene. Stačí využiť tri diely olivového oleja a jeden diel citróna a čierneho korenia.

Prechladnutie a chrípka

Kombináciou týchto troch zložiek získate veľkú výhodu v boji proti baktériám a vírusom. Tieto zložky obsahujú flavonoidy a antioxidanty. Citrón obsahuje vitamín C, soľ spolu s čiernym korením pomáha rozpustiť časť hlienu v krku.

Tieto tri prísady môžu zmierniť príznaky prechladnutia alebo chrípky. Ďalej môžu pomôcť nevoľnosti, zápalov dutiny, bolesti v krku a podobne.

Kožné vredy

Ak chcete podporiť svoje uzdravenie slizníc v ústach, rozpustite lyžicu himalájskej soli do šálky teplej vody a po každom jedle ju natrite okolo úst. To pomôže odstrániť zlé baktérie a podporovať uzdravenie.

nevoľnosť

Potrebujete upokojiť svoj žalúdok? Tak stačí použiť citrón spolu s čiernym korením. Zmiešajte jednu lyžicu čerstvej citrónovej šťavy spolu s jednou čajovou lyžičkou čierneho korenia.

Všetko dajte do pohára teplej vody a zmiešajte. Pite tento mix pomaly, vďaka čomu môžete zastaviť nevoľnosť. Skvele môže pomôcť citrónovo – zázvorový čaj s medom, pomôže skvele zmierniť rozrušený žalúdok.

bolesti zubov

Soľ pomáha odčerpať tekutinu z opuchov ďasien a korenie zase naopak poskytne určitú úľavu od bolesti. Ide teda o veľký prínos vo chvíli, keď vás bolí zuby.

Trocha nastrúhanej citrónovej kôry môže pomôcť k posilneniu ďasien. Vďaka vitamínu C posilňuje imunitu a pomáha telu bojovať proti infekciám. Aby ste sa vyhli bolesti zubov, dvakrát denne použite tento recept.

Vyhnite sa napríklad tiež sladkým jedlám, cukrovinkám alebo kyslým jedlám.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like