Použite banánovú šupku na toto a uvidíte, že vaša pokožka sa zmení. Toto je prevratný staroindický trik!

Akné je problémom pre mnohých z nás a bojovať s ním je ako bojovať s veternými mlynmi. Navyše minieme veľa peňazí za návštevu špecialistov a liečbu. Pomôcť si ale môžete aj vy sami a to navyše prírodnou cestou!

Existuje niekoľko spôsobov, ako využiť banánovú šupku, ale začnime s tým, prečo stojí za to ju vyskúšať:

– Zdroj vitamínov A, B, C a E,
– Obsahuje zinok, horčík a železo, ktoré chránia pred infekciami,
– Pôsobí ako prírodný peeling ,
– Odstraňuje baktérie spôsobujúce akné,
– Je bohatým zdrojom antioxidantov,
– Vďaka enzýmom zvlhčuje pokožku,
– Obsahuje škrob, ktorý absorbuje nadmerné množstvo mazu, takže pokožka sa neleskne.

1. Stačí mať banánovú šupku, nakrájať ju na malé kúsky a trieť si nimi tvár. Asi po 10 minút trvajúcej masáži nechajte zvyšky dužiny pôsobiť 20 minút a potom si tvár umyte vodou. Opakujte tento postup 2-3 krát týždenne.

2. Môžete tiež zmiešať nakrájanú kôru a 1/2 šálkou ovsenej múky a 3 lyžicami cukru – všetky ingrediencie vhoďte do mixéra a potom naneste na starostlivo umytú tvár. Po 10 minútach, si umyte tvár a naneste hydratačný krém.

3. Veľmi dobrý nápad je použiť kurkumu, ktorá je známa pre svoje antibakteriálne vlastnosti a dezinfekčné účinky. Vhoďte banánovou šupku do mixéra a pridajte kurkumu. Nakoniec pridajte malé množstvo vody tak, aby zmes mala štruktúru tvárových masiek. Po vyčistení pleti naneste svoju „masku“, jemne tvár masírujte a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom už stačí len umyť si tvár, naniesť hydratačný krém a máte hotovo.

You Might Also Like