Použite banánovú šupku na toto a uvidíte, že vaša pokožka sa zmení. Staroindický kozmetický trik.

Akné je problémom pre mnohých z nás a bojovať s ním je ako bojovať s veternými mlynmi. Navyše minieme veľa peňazí za návštevu špecialistov a liečbu. Pomôcť si ale môžete aj vy sami a to navyše prírodnou cestou!

 

Existuje niekoľko spôsobov, ako využiť banánovú šupku, ale začnime s tým, prečo stojí za to ju vyskúšať:

– Zdroj vitamínov A, B, C a E,
– Obsahuje zinok, horčík a železo, ktoré chránia pred infekciami,
– Pôsobí ako prírodný peeling ,
– Odstraňuje baktérie spôsobujúce akné,
– Je bohatým zdrojom antioxidantov,
– Vďaka enzýmom zvlhčuje pokožku,
– Obsahuje škrob, ktorý absorbuje nadmerné množstvo mazu, takže pokožka sa neleskne.

1. Stačí mať banánovú šupku, nakrájať ju na malé kúsky a trieť si nimi tvár. Asi po 10 minút trvajúcej masáži nechajte zvyšky dužiny pôsobiť 20 minút a potom si tvár umyte vodou. Opakujte tento postup 2-3 krát týždenne.

2. Môžete tiež zmiešať nakrájanú kôru a 1/2 šálkou ovsenej múky a 3 lyžicami cukru – všetky ingrediencie vhoďte do mixéra a potom naneste na starostlivo umytú tvár. Po 10 minútach, si umyte tvár a naneste hydratačný krém.

3. Veľmi dobrý nápad je použiť kurkumu, ktorá je známa pre svoje antibakteriálne vlastnosti a dezinfekčné účinky. Vhoďte banánovou šupku do mixéra a pridajte kurkumu. Nakoniec pridajte malé množstvo vody tak, aby zmes mala štruktúru tvárových masiek. Po vyčistení pleti naneste svoju „masku“, jemne tvár masírujte a nechajte pôsobiť 15 minút. Potom už stačí len umyť si tvár, naniesť hydratačný krém a máte hotovo.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like