Potrebujete ísť na záchod, keď ste v časovej tiesni? Stlačte si tento bod na tele …

Čo by ste mali ako prvé urobiť pred dlhou cestou alebo dôležitou udalosťou? Správne, vyprázdniť svoje črevá! Bohužiaľ sú chvíle, kedy sa to nedá urobiť na naše želanie. Ako by sme mali stimulovať črevá, aby sme tento problém nemali?

Ako urýchliť stolicu?

Teplý nápoj

Ranná šálka silnej kávy – obrovský stimulátor stolice. Lekári hovoria, že túto vlastnosť majú všetky teplé nápoje. Tým, že sa rozšíria cievy a spôsobí lepší prietok krvi, teplá tekutina aktivuje črevá. Ak sa potrebujete vyprázdniť pred dlhou cestou, skúste si vypiť šálku kávy alebo čaju.

Skoré prebudenie

Ten, kto čoskoro vstáva, má pravidelnú stolicu. Toto pravidlo by si mali pamätať všetci. Skoré vstávanie dáva nášmu organizmu čas na vytrávenie raňajok a na vylúčenie stolice. Pred dôležitou schôdzkou alebo cestovaním si skúste vyhradiť aspoň 30 minút na toaletu.

Masáž

Opatrne si pritláčajte spodnú časť brucha. Táto masáž pomáha naštartovať stolicu a aktivuje prácu čriev. Skvelá metóda aj v prípade zápchy.

Pri akútnej potrebe

Športovci používajú tento trik pred dôležitými pretekmi: vložia si do konečníka glycerínové čapíky. Účinkuje po 15-20 minútach, ale budete mať pokoj aj niekoľko hodín. Ak si potrebujete črevá vyprázdniť pred dôležitou udalosťou, aplikujte si čapíky večer.

Fyzická aktivita

Športovanie dokáže zlepšiť vaše vyprázdňovanie. Preto si pred cvičením urobte menšiu rozcvičku a navštívte svojho bieleho kamaráta.Aby ste nemuseli skúšať vyššie uvedené metódy, pridajte si do vášho jedálnička väčšie množstvo vlákniny vo forme zeleninových pokrmov alebo ovocných dezertov.

You Might Also Like