Poslanci rokovali v tomto kritickom období o znížení svojich platov: TOTO vám zaručene dvihne tlak!

Väčšina krajín vrátane Slovenska sa teraz nachádza v kritickom období v dôsledku pandémie koronavírusu. Občania sa tak spoliehajú na opatrenia vlády, ktoré zabránia šíreniu smrtiaceho vírusu, a zároveň pomôžu rodinám, ktoré sa ocitli bez príjmu. Bude to však naozaj tak?

 

Návrh na zníženie platov poslancov počas epidemiologickej krízy nenašiel podporu u ostatných strán. Väčšina poslancov sa zdržala hlasovania, no našli sa aj takí, ktorí hlasovali proti, ako napríklad biela vrana Ján Benčík, či zabávač Jozef Pročko.

“Politici by mali byť solidárni s trpiacim národom. Ľudia ekonomicky trpia a preto som očakával, že dnes premiér Matovič navrhne medzi 40 opatreniami zníženie platov vysokých funkcionárov, vlády, ministrov a prezidentky. Nič také sa nestalo. Preto som s touto iniciatívou prišiel na našom klube a predseda nášho klubu ho predložil. Hlasovali sme za tento návrh len my,” píše Tomáš Taraba na svojom oficiálnom Facebooku.

“Priatelia, je to žalostné, bezcitné, ale je to realita. Slovenskí politici nemajú to, čomu sa hovorí emočná empatia. Namiesto toho tu riešime, ako pod zámienkou pandémie dať do zákona možnosť odvolať šéfku Súdnej rady a pod zámienkou boja proti pandémie cez mobilných operátorov monitoroval pohyb ľudí. Veľký brat nastupuje,” poukazuje na momentálnu situáciu poslanec. Reakcie občanov na seba nenechali dlho čakať.

 

Výpis z hlasovania nájdete tu.

❗POSLANCI NESCHVÁLILI ZNÍŽENIE PLATOV FUNKCIONÁROV POČAS PANDÉMIE❗Politici by mali byť solidárni s trpiacim národom….

Zveřejnil(a) Tomáš Taraba – poslanec NR SR dne Úterý 24. března 2020

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

Foto/Zdroj: Facebook/ Tomáš Taraba – poslanec NR SR

You Might Also Like