Položte si na čelo banánovú šupku a na bolesť hlavy môžete zabudnúť

Desaťtisíce Slovákov trpí silnými bolesťami hlavy, ktoré sú sprevádzané citlivosťou na svetlo, nevoľnosťou, pulzujúcou bolesťou a napätím na krku a chrbte.

Najčastejšie proti tejto bolesti používajú medikamenty bez predpisu ako trebárs Aspirín alebo Excedrin. Tie ale nedokážu poskytnúť úľavu alebo môžu spôsobiť iné nežiaduce účinky.

Preto je vždy lepšie používať iné, zdravšie alternatívy k potlačeniu bolesti hlavy. O ktoré ide si povieme v nasledujúcej časti článku.

Prírodné prostriedky na migrény

# 1 Kofeín

Kofeín znižuje bolesti, takže je často súčasťou liekov. Najmä zmierňuje zápal, ktorý spôsobuje migrénu. Naviac pokiaľ sa kombinuje s voľnopredajnými liekmi na bolenie hlavy, je potlačenie bolesti ešte rýchlejšie, pretože je o 40 percent účinnejšie.

Majte však na pamäti, že by ste mali byť vždy opatrní, aby ste sa na ňom nestali závislými, pretože jeho nedostatok by paradoxne mohol tiež spôsobiť bolesti hlavy.

#2 Zázvor

Štúdia vykonaná v roku 2014 zistila, že prášok z koreňov zázvoru má porovnateľný prínos s inými liekmi na liečbu migrény a nemá žiadne vedľajšie účinky.

# 3 Banánový a ľadový obklad

Klinika Mayo uvádza, že aplikácia studeného obkladu na hlavu a krk zmierňuje migrénu. Môžete tiež položiť banánovú šupku na čelo, čím pomáha absorbovať draslík, čím vaša bolesť hlavy zmizne.

#4 Rimbaba obyčajná

Použitie rimbaby, buď ako doplnok, čaj alebo extrakt, zabraňuje migrénam a lieči ich.

# 5 Ľanové semienka

Opakujúce sa migrény sú často výsledkom zápalu, ktorý možno liečiť zvýšeným príjmom omega-3 mastných kyselín. Vzhľadom k tomu, že mleté ​​ľanové semienko a ľanový olej sú bohaté na omega-3, môžete ho skúsiť pridať do polievok alebo šalátov alebo použiť ľanový olej ako zálievkovú omáčku.

# 6 Levanduľový olej

Uvarte si 6 šálok vody a potom pridajte 8 kvapiek levandule . Táto upokojujúca para, ktorú inhalujte, uprace napätie pri bolestiach hlavy. Okrem toho môžete tiež masírovať spánky niekoľkými kvapkami levanduľového oleja.

# 7 Deväťsil lekársky

Ak chcete zaobchádzať s migrénou, užívajte 50 až 75 miligramov devätsilva formou tabletky dvakrát denne, pretože extrakt z tejto bylinky stimuluje krvný obeh do mozgu.

# 8 Bazalkový olej

Bazalkový olej je silný prírodný svalový relaxant, ktorý upokojuje bolesti hlavy, ktoré sú výsledkom bolesti svalov a napätia. Pri varení môžete olivový olej nahradiť týmto, aby ste uvoľnili svaly a zmiernili bolesti hlavy.

#9 Pohánka

Je bohatý zdroj rutínu u ktorého bolo preukázané, že potláča zápal, ako hlavnú príčinu migrénových bolestí hlavy. Preto sa uistite, že ju začleníte do svojej každodennej stravy.

záver

Aj cez tieto prírodné lieky sa uistite, že robíte tiež určité zmeny vo vašom životnom štýle, čo by vám malo pomôcť s riešením problému s bolesťou hlavy.
Môžete vykonať úpravu jedálnička alebo vyskúšať jogu, meditáciu, cvičenia a prechádzky v prírode. Všetky tieto aktivity pomôžu zvládnuť stres, poskytnú potrebné živiny pre telo a potlačí migrénu.

V prípade, že sú vaše migrény veľmi intenzívne, môžete tiež vyskúšať akupunktúrnu liečbu. Avšak skôr, než sa dostanete k liekom, ktoré sú dostupné bez lekárskeho predpisu, uistite sa, že ste sa snažili pomôcť si sami.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like