Polícia varuje pred vírusom na Facebooku. Prečítajte si, čomu by ste sa mali vyhnúť

Facebook v dnešnej dobe uľahčuje komunikáciu a aplikácia Messenger je čím ďalej populárnejšia. Využíva ju viac ako miliarda ľudí na svete. Preto je táto aplikácia často zneužívaná hackermi.

Často sa objavujú vírusy priamo na Facebooku, táto forma je ale desivá. Všetko záleží od jazyka obete. Vaši priatelia tak od vás dostane správu vo vašom rodnom jazyku!

Nejedná sa o osobitné video s fotografiou – v tomto prípade bude mať obeť tiež aj správu typu: „Si to ty?“ Alebo „Nie si to náhodou ty?“. Ak uvidíte takúto otázku, neklikajte na odkaz. Spýtajte sa priateľa, či toto video poslal.

Čo sa stane, keď na takýto odkaz kliknete? Vírus začne posielať podobné správy vašim priateľom a tiež sa môže dostať k vašim osobným údajom. Podozrivé správy a odkazy môžete zablokovať a nahlásiť na Facebooku.

Polícia v Dánsku na Twitteri zdieľala varovanie pred týmto novým vírusom. Dúfame, že vám sa nič podobné nestane. Nikdy neklikajte na podozrivé odkazy!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like