Polícia SR už naozaj stráca trpezlivosť:”HANBA vám všetkým, smiech vás prejde, keď..”

Ešte v stredu a vo štvrtok sa v Jasnej tlačili stovky ľudí čakajúc na lanovku. V piatok lyžiarske stredisko, tak ako aj ostatné strediská v Tatrách, prevádzkovatelia zatvorili.

 

Rešpektovali nariadenie ústredného krízového štábu. Vo štvrtok zverejnil Samuel Marec na svojom FB profile zarážajúcu fotografiu.

Desiatky dospelých aj detí sa tlačili v kolóne na lanovku Twinliner v Jasnej. Udialo sa tak v čase, keď krajina čelí hrozbe zvanej koronavírus a vláda vydala prísne preventívne opatrenia, vrátane zrušenia verejných podujatí či vyhýbania sa blízkemu kontaktu s inými osobami.

 

 

“Hanba vám všetkým, ktorí sa promenádujete vonku: Smiech vás prejde, keď vďaka vám bude horšie!” napísali na sociálnej sieti predstavitelia Polície Slovenskej Republiky.

 

Davy ľudí sú na bratislavskej hrádzi, desiatky áut parkujú v Tatranskej Lomnici, veľké skupiny hrajú futbal, najväčší experti chodia do obchodných centier si posedieť pri zatvorených obchodoch…

Pán na fotografii len tak sedel v Bratislave v obchodnom centre a policajtov vysmial, že on o ničom nevie. V ruke držal mobil, kde mal otvorený internetový prehliadač.

 

Pokiaľ sa nespamätáte, situácia sa môže rapídne zhoršiť. Ak potrebujete ísť na vzduch, zdržujte sa na voľnom priestranstve s minimálnym sprievodom. Nechoďte nikde v skupinkách. Najlepšie spravíte, ak budete doma. Ak potrebujete potraviny, nakupujte s rúškom na ústach.

Mladí ľudia, ale aj ich rodičia sa možno teraz na celej situácii zabávajú, lebo ich koronavírus smrteľne neohrozuje, avšak ak toto ochorenie prenesú na svojich starších blízkych, starých rodičov, susedov, a tí začnú kvôli nim jeden po jednom umierať, tak potom nad ich rakvou budú môcť spomínať, ako si v čase mimoriadnych opatrení išli zahrať futbal, alebo poprechádzať sa do hôr s ďalšími 50 ľuďmi.

 

HANBA VÁM VŠETKÝM, KTORÍ SA PROMENÁDUJETE VONKU: SMIECH VÁS PREJDE, KEĎ VĎAKA VÁM BUDE HORŠIEDostávame správy z celého…

Zveřejnil(a) Polícia Slovenskej republiky dne Neděle 15. března 2020

 

zdroj: Polícia SR

 

 

 

PRIDAJTE SA K NÁM!

You Might Also Like