Polícia SR prosí o pomoc: Ďalší hoax v súvislosti s koronavírusom. Žene, ktorá odrádza chorých brať si lieky, hrozí väzenie

Polícia Slovenskej republiky zverejnila na svojom profile upozornenie na ďalší hoax, ktorý apeluje na ľudí, aby si nebrali lieky na zníženie teploty. Žena, ktorá nahrala nahrávku sa dopustila trestného činu a hrozí jej niekoľkoročný trest.

 

HOAX (KORONAVÍRUS): AUTORKE HROZÍ VIACROČNÉ VÄZENIE, KTO TO JE?

Ide o veľmi vážnu tému. Žena na nahrávke odrádza chorých ľudí od konzumácie tabletiek Ibuprofen. Svojim konaním môže spôsobiť vážne problémy iným ľuďom, ktorým táto tabletka pomáha. Je to nehorázne, že si niekto dovolí nahrať takúto nahrávku a ešte apelovať, aby bola šírená ďalej.

 

Je to hoax, ktorého nepravosť potvrdila aj Univerzita vo Viedni:

https://www.kn-online.de/…/Ibuprofen-und-Coronavirus-Falsch…

https://www.rtl.de/…/vorsicht-vor-fake-news-ibuprofen-macht…

Na koronavírus neexistuje žiadny liek, a tiež Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) nepublikovala žiadne upozornenie pre žiadne lieky v prípade iných zdravotných problémov.

 

Za podobné správanie hrozí v súčasnej situácii trest

Za podobné správanie hrozí  v súčasnej situácii trest vo výške aj 10 rokov odňatia slobody.

Preto vás prosíme, aby ste čerpali informácie len z overených zdrojov, najmä z webovej stránky ministerstva zdravotníctva a dbali hlavne na odporúčania hlavného hygienika Slovenskej republiky, nakoľko len tieto informácie sú potvrdené. Iné informácie môžu mať charakter šírenia poplašnej správy a môžu byť nebezpečné pre mnoho ľudí, ktorí týmto informáciám uveria a následne sa podľa nich môžu správať.

 

Linky na overené informácie :

Facebook Polície Slovenskej Republiky

Hoaxy a podvody – Polícia SR

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

zdroje: FB Polícia slovenskej republiky, Hoaxy a podvody – Policia SR

PRIDAJTE SA K NÁM!

You Might Also Like