Pokiaľ si budete masírovať tieto body na nohách pred spaním, účinky sa dostavia ihneď

 

Kto by to nemiloval. Masáž nôh. Stačí trochu kokosového oleja alebo nejakého krému, ruky (najlepšie priateľove či priateľky) a pôžitok je na svete. Možno ste však nevedeli, že masáž nôh nie je prospešná len pre vašu duševnú pohodu, ale významne prospieva aj k riešeniu niektorých zdravotných problémov.

 

 

 

 

Moderná medicína má za sebou dlhú cestu, ktorá začala približne v 19. storočí. Veľa vecí sa za tú dlhú dobu zmenilo, ale hlavne doba pokročila a tak sa stali niektoré liečebné metódy minulosťou. Našťastie. Priestor dostali aj trochu alternatívnejšie metódy liečby, ako napríklad akupunktúra, homeopatiká alebo reflexológia. Dlhé roky sa mnohí ľudia pokúšajú vyhýbať liekom a hľadať vlastnú cestu, ako sa dostať z nejakého zdravotného problému. Je to preto, že sa chcú vyhnúť vedľajším účinkom liekov, alebo jednoducho sú rázne proti ich aplikácii.

 

 

 

 

 

Je veľa dôvodov, prečo by ste sa mali zoznámiť s masážou nôh. Reflexológia je liečebná praktika, pri ktorej pomocou masírovania stimulujete nervy na chodidlách. Chodidlo pritom predstavuje mapu a dané miesta na ňom prislúcha rôznym orgánom alebo častiam tela. Je to efektívny spôsob ako telo zbaviť stresu a zmierniť bolesť. V skratke je to niečo, ako keď si masírujete ruky alebo krk, čím zvyšujete prietok krvi v tele. Možno ste nevedeli, ale táto technika sa často využíva práve u novorodencov, teda u bábätiek, a to práve preto, že ešte nie sú schopné povedať, čo ich kde bolí, a tiež pre nich nie sú vhodné všetky liečivá. Navyše to bábätko upokojuje a okrem toho mu masážou napomáhate pri formovaní chodidiel.

 

 

 

 

Pri masáži je potrebné stimulovať reflexné body, alebo teda nervové zakončenia, ktoré sú prepojené po celom tele. Veľkým plusom je, že si takto viete pomôcť sami, v pohodlí domova. Nemusíte vyhadzovať peniaze za lieky a ani za profesionálnu terapeutickú masáž. Ak sa bojíte, že si môžete ublížiť, alebo ste jednoducho skeptickí k tejto alternatívnej liečbe, pozrite sa na to takto. Určite vás masáž zbaví stresu a možno aj bolesti, pričom stratíte nanajvýš pár minút času . V nasledujúcom videu sú ukázané základné kroky ako na to. Máte skúsenosť s touto technikou, prípadne vyskúšali ste ju? Podeľte sa s nami o vaše názory.

 

 

You Might Also Like