Pokiaľ sa v noci budíte v týchto hodínach, môže to signalizovať tieto problémy!

Sleeping girl portrait, beautiful dreaming woman, night sky, stars, drawn silhouette young lady romantic portrait

Poruchy spánku sa stali v poslednom čase úplne bežné. Môže za to aj stres, no ak sa prebúdzate čoraz častejšie v približne rovnakom čase môže to znamenať problém. Na toto prišli už dávno staroveké národy. Podľa Číňanov môže za poruchy spánku energia, ktorá z určitých dôvodov neprúdi v tele tak, ako má.

Ak patríte medzi ľudí, ktorí chodia skoro spať a pravidelne sa zobúdzajú medzi 21:00 až 23:00 nočnou hodinou, tak to môže znamenať, že máte problémy so štítnou žľazou. Avšak nehovoríme tu o tom, že si v takomto čase iba ľahnete do postele a prehadzujete sa, lebo neviete zaspať. To môže byť spôsobené stresom z nasledujúceho dňa.

 

No časté budenie sa v tomto čase môže byť spôsobené nesprávnym vylučovaním žliaz, taktiež cievy sú aktívnejšie. Takéto prebúdzanie môže signalizovať aj problémy s nadobličkami či imunitným systémom.

Ak patríte do skupiny ľudí, ktorá sa budí medzi 23:00 – 01:00, tak sa vás telo možno snaží upozorniť na problémy so žlčníkom. Sú spôsobené jedením veľkého množstva nezdravých tukov, ktoré môžu viesť aj k takýmto zdravotným problémom. Preto nezaškodia orechy, ovocie či zelenina.

Prebúdzanie sa medzi 01:00 – 03:00  v noci môže prezrádzať oslabenú pečeň. Spôsobujú to nahromadené toxíny, ktorých sa telo nevie zbaviť. Bolo by dobré keby sme si dopriali pauzu od alkoholu alebo obmedzili kofeín. Na pitný režim tiež netreba zabúdať.

Keď sa budíte nad ránom medzi 03:00 – 05:00 môže to znamenať, že na poplach volajú vaše pľúca.V tomto čase sa totiž telo pripravuje na nový deň a pľúca pracujú na plné obrátky. Ak sa k tomu pridá ešte kašeľ, tento problém by ste rozhodne ignorovať nemali.

Vstávanie medzi 05:00 – 07:00 hodinou nie je nič výnimočné. Ak si však môžete pospať a vás deň začína po siedmej, no vy sa aj tak budíte v tomto čase, tak vaše ťažkosti môžu byť spojené s hrubým črevom. Tento orgán je zodpovedný aj za nadmerné priberanie a tráviace problémy.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like