Podvodníci majú na ľudí nový trik. Dávajte si pozor na túto situáciu. Vieme, čo máte robiť aby ste nenaleteli

Podvodníci sa nachádzajú takmer na každom kroku a dôverčivý, neskúsený človek im vie takmer mihnutím oka naletieť. Aby ste sa nestali obeťou takýchto ľudí, musíte byť opatrní! Dnes vám ponúkame príbeh, ktorý by mal byť výkričníkom pre všetkých dobrodruhov a dobrákov.

 

Náš čitateľ zvykne stráviť mnoho času na cestách. Jedného dňa, keď sa vracal z práce domov, zastavil sa na čerpacej stanici. Prišlo k nemu dospievajúce dievča a vyzerala zle: rozcuchané vlasy, tvár v slzách a doškriabané ruky. Poprosila ho, či by ju neodviezol domov.

Spočiatku nebolo na celej situácii nič zvláštne či podozrivé. Dotyčný nevedel čo sa jej stalo a myslel si, že sa zaplietla do bežného konfliktu s vrstovníkmi. Keďže sa zdala byť sympatická a láskavá, bol rozhodnutý jej pomôcť. Keď si už začala sadať do auta, všimol si, že pri nich stojí auto s tónovanými oknami. Aj samotné dievča na neho niekoľkokrát upriamila svoju pozornosť a tvárila sa nervózne.

Muž sa však rozhodol, že by bolo lepšie, ak by dievčaťu zavolal taxík a sľúbil, že ho zaplatí. Keď to počula, okamžite utiekla a nastúpila do podozrivého automobilu.

Bolo mu to hneď jasné, že dievča bolo len návnadou. Úlohou podvodníkov bolo vyprovokovať vodiča drahého auta aby tejto dievčine „pomohol“ a neskôr ho mohli obviniť z toho, že ju mučil alebo ešte horšie – znásilnil. Ak by ich plán pokračoval ďalej, z auta by vyšiel chlap atletickej postavy a dohodli by sa na určitej sume peňazí, ktorú by im musel dať za „výkupné“.

Je až neuveriteľné, aké nové spôsoby podvodníci používajú na to, aby ľudí okradli o ich cennosti a peniaze. Nikto z nás by asi neočakával, že sú schopní porušiť absolútne všetky morálne zásady.

Deti ako zločinci? Nie! Zatiaľ za seba nie sú zodpovedné, no dospelí áno a robia veľkú chybu, keď ich vťahujú do svojich nekalých praktík.

Buďte pozorní! Niekedy aj zvýšená ostražitosť môže pomôcť rozoznať niekoho, kto sa skutočne nachádza v nebezpečenstve pred niekým, kto sa vás bude snažiť využiť hraním na vaše city…

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like