Podľa žien sú muži s pivným bruškom viac sexy ako vypracovaní muži

Keď sa povie ideál krásy, každému zíde na um ako vyzerá žena. V tomto prípade je muž až na druhej koľaji. Ako ale vyzerá mužský ideál krásy? Odpoveď na túto otázku je viac než zaujímavá. Podľa všetkého už ženy netúžia po mužovi s vypracovaným telom. Najviac sexy im pripadá muž s pivným bruškom. Nemyslíme tým ale vypaseného muža. Bloggerka Mackenzie Pearson nedávno svojím článkom: Prečo dievčatá milujú chlapíkov s pivným bruškom začala diskusiu, ktorú asi nikto nečakal. Podľa všetkého sa ženám viac páčia muži s menším bruškom. Uznajte, čo s mužom, ktorý má dokonalú postavu, keď nie je vtipný. Je super, že má krásnu postavu, ale čo z toho keď je nudný, že?

V angličtine je aj na to špeciálny termín Dad Bod, čo znamená otcovský typ muža, ktorý ale nevyzerá ako namakaný metrosexuál, ale ako normálny obyčajný chlap. Za týmto všetkým je ale jedno veľkéAle. Ideál podľa diskusie neznamená, citujem: že chlap má mať tri brady a na bruchu pneumatiku. Svojím vzhľadom skôr hovorí: “Občas cvičím, ale úzkostlivo si nestrážim množstvo skonzumovaných proteínov.

Ženám sa podľa blogu samozrejme ďalej páčia aj namakaní svalovci v časopise rovnako tak, ako mužom pohľad na ladné krivky modeliek. Lenže vo finále im príde viac príťažlivejší sympaťák, ktorý vyzerá tak nejako prirodzenejšie, ochraňujúco a mužnejšie. Pýtate sa prečo? Tu sú niektoré odpovede:

• Toľko sa nestresujú vlastnou postavou. Aj napriek výkrikom, že žena s krivkami je sexy, je na nežné pohlavie stále vyvíjaný tlak, aby schudlo a držalo diétu. Žiadna žena tak nie je stopercentne spokojná s tým, ako vyzerá, a keď má vedľa seba navyše namakaného svalovca, na sebavedomí jej to nepridá. Práve naopak.

• Chcú byť tá krajšia polovička. Samozrejme, že ženy chcú mať vedľa seba fešáka, ale viac je pre nich dôležité, či sa páči on im, ako okoliu. Vždy chcú byť ozdobou svojho muža, než ako jeho nepeknejším tieňom. Vedľa nedokonalého muža vyzerajú ženy jednoducho lepšie.

• Lepšie sa s ním mazná. Mäkká náruč “medveďa” je rozhodne príjemnejšia než tvrdé svaly. Nikto sa nechce maznať so skalou. Navyše si v jeho náručí žena pripadá ako malé dievčatko.

• Konzumuje ako chlap a nie ako modelka. Rád si dá poriadny steak, miesto proteínového nápoja pije pivo a objedná pokojne pizzu domov, keď jeho drahá polovička dostanete chuť pri spoločnom filme.

• Na nič sa nehrá. O svojom pupku vie, ale nerieši ho. Občas si ide zacvičiť, zahrať futbal alebo si zaplávať, ale nehrá sa na Rockyho. Ženy si navyše takého muža dokážu lepšie predstaviť ako otca svojich detí, než vyrysovaného svalovca s naolejovanou muskulatúrou, ktorý pre svaly nemôže dať ani ruky k sebe.

You Might Also Like