Počuli ste už o medových tampónoch ? Najmä ženy ocenia tento recept.

Dnes vám predstavíme recept na medové tampóny o ktorých ste určite ešte nepočuli.

 

Každý z nás vie, aký je med užitočný, no možno ste netušili, že tento cenný produkt sa aktívne používa aj v gynekológii. Dnes vám predstavíme recept na medové tampóny o ktorých ste určite ešte nepočuli.

Medové tampóny: 

Vzhľadom na svoje jedinečné zloženie nám med pomáha bojovať proti rôznym chorobám, vrátane gynekologických ochorení. Redukuje zápaly a opuchy, uzdravuje rany a tiež zabíja baktérie a zmierňuje bolesť. Práve pre tieto vlastnosti je med medzi gynekológmi obľúbený. Možno ste o tom doteraz nepočuli, no niektoré ženy dokonca používajú medové tampóny.

Nižšie si povieme niečo o tom, ako si ich samy vyrobíte a prečo sú také užitočné. Ženy sa vďaka nim zbavili mnohých chorôb:

  • Tampóny pomáhajú pri infekciách a zápaloch pohlavných orgánov, liečia sa nimi dokonca aj kandidóza a endometrióza.
  • Sú účinné aj pri erózii krčka maternice.
  • Zmierňujú menopauzu a s ňou súvisiace problémy. Pri menopauze sa ženám odporúča používať med, pretože stabilizuje stav tela a zlepšuje náladu.
  • Pomáha tehotným. Počas tehotenstva často dochádza k zápalom, ale nie vždy je možné ich liečiť farmaceutickými prípravkami. Preto prichádza na záchranu med, ktorý nám pomáha zbaviť sa zápalu a normalizovať vaginálnu mikroflóru.
  • Medová terapia pomáha obnoviť mikroflóru, normalizovať kyslosť a zlepšiť krvný obeh. Navyše tieto tampóny zvyšujú šancu na úspešné počatie dieťaťa.
  • Niektorí dokonca veria, že medové tampóny dokážu vyliečiť neplodnosť, no je to dosť kontroverzný fakt. Ak je príčinou zápal alebo zhoršená mikroflóra, možné to je, ale príčiny neplodnosti môžu byť rôzne.

Ako si teda vyrobiť tieto zázračné tampóny? Recept je jednoduchý, budete potrebovať sterilnú gázu alebo obväz, silné nite a čerstvý med. Existuje hneď niekoľko spôsobov. Najjednoduchším spôsobom je potrieť obyčajný tampón lyžičkou medu a použiť ho po dobu 3-4 hodín.

Vyrobiť si ho však môžete aj sami. Vezmite sterilnú gázu, vložte ju do tampónu a napustite ju medom. Tampón obviažte nitkou tak, aby ste ho neskôr mohli pohodlne vybrať. Opäť ho použite po dobu 3-4 hodín.

Druhá možnosť – tampóny s medovou vodou. Med by mal byť zmiešaný s vodou v pomere 1:2, potom doň navlhčite gázu. Tampón použite na noc po dobu 10 dní.

 

Tento článok má len informačný charakter. Nenahrádza konzultáciu ani postupy od lekára / lekárnika. Všetky potrebné kroky najprv konzulujte so svojím lekárom / lekárnikom.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like