Počas teplých dní ma neustále otravovali muchy, komáre mravce a ostatný hmyz. S týmto jednoduchým báječným trikom mám konečne pokoj!

Leto je jedným z najkrajších období roka, no ešte krajšie by bolo bez otravných múch, komárov a ôs. Nie len, že náš otravuje bzučanie a svrbiace štípance, no mnohí môžeme byť alergický na uštipnutia a určite si nechceme privodiť nejaké nepríjemné ochorenia.

 

Repelenty z obchodu a rôzne aromatické odpudzovače však nie sú vždy účinné a sú pomerne drahé a čo viac, toxické. Zvlášť citlivé sú na ne deti. Môžu spôsobiť alergie, srdcové ochorenia a tiež majú vplyv na nervové bunky. Preto vám namiesto kupovania repelentov radšej odporúčame začať zbierať kávovú usadeninu.

Komáre a ostatný hmyz, ktorý pije krv má mnoho čuchových receptorov, cez ktoré hľadajú zdroj krvi. Aj preto sú citlivejšie na niektoré pachy ako je napríklad pach dymu. Najlepší spôsob, ako sa ochrániť pred týmto otravným hmyzom je teda zapáliť kávovú usadeninu, ktorú umiestnite na alobal. Na jednej strane je to pre hmyz neznesiteľný zápach a na strane druhej, kávová usadenina produkuje veľa dymu.

 

Ak ste sa rozhodli pre grilovačku, alebo len sedíte na terase, či v záhrade, vyskúšajte tento trik, ktorý vám zachráni celé leto a vyvážite ho zlatom. Na alobal dajte trochu kávovej usadeniny a zapáľte ju. Pre lepší účinok môžete pridať aj nadrvený bobkový list. Samozrejme je to pre človeka úplne neškodné a okrem otravného lietajúceho hmyzu sa zbavíte aj mravcov a slimákov.

Útoky komárov sa začínajú v júni, preto odporúčame, aby ste si tento trik zapamätali už teraz.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: sovkusom.ru

You Might Also Like