Po celom dni ma boleli nohy a boli unavené. S týmto nápadom som z nich zmyla všetky toxíny a únavu

Krása a upravené nohy môžu veľa povedať o ich majiteľovi. Zle vyzerajúce chodidlá zhoršujú chôdzu, držanie tela, vedú k rýchlej únave a niekedy aj k bolestiam pri chôdzi. Dostupným spôsobom starostlivosti o nohy sú liečivé kúpele.

Kúpele pre vaše chodidlá môžu byť liečivé, tonizujúce, očistné a zmäkčujúce. Samotná procedúra je jednoduchá, no napriek tomu je potrebné dodržiavať niekoľko pravidiel.

  1. Je lepšie, ak si kúpeľ urobíte pred spaním. Tak si môžu vaše nohy po procedúre oddýchnuť a zrelaxovať.
  2. S procedúrou začnite hneď po naplnení lavóra vodou, kým nie je chladná. Takto dosiahnete maximálny efekt.
  3. Je potrebné dodržiavať dávkovanie uvedené v receptúrach. Odchýlky môžu spôsobiť zdravotné problémy kože a chodidiel.
  4. Po kúpeli si urobte píling pomocou pemzy, škrabky na päty alebo kefou. Potom chodidlá osušte a nakrémujte vyživujúcim krémom.

Kúpele sa môžu používať nielen na odstraňovanie problémov, ale aj na preventívne účely. Pri výbere týchto alebo iných zložiek je potrebné brať do úvahy vaše telo a nepoužívať komponenty spôsobujúce alergické reakcie.

Domáce kúpele na chodidlá

  1. Na zmäkčenie drsnej kože

Na prípravu zmäkčovacieho kúpeľa potrebujete 3-4 lyžice bieleho ílu, ktoré dokonale zmäkčí a zjemní pokožku nôh. Nasypte hlinku do misky s horúcou vodou a premiešajte. Udržujte nohy vo vode 15-20 minút a následne ich opláchnite teplou vodou.

  1. Popraskané päty

Ak si chcete urobiť takýto kúpeľ, budete potrebovať 5 lyžíc zmesi sušených rastlín – mäty, harmančeka a brezového listu. Zalejte ingrediencie 2-3 litrami vriacej vody a nechajte vylúhovať jednu hodinu. Preceďte a ponorte si nohy do kúpeľa.

  1. Pri prechladnutí

Horčica zvyšuje účinok otepľovania horúcej vody v kúpeli, čím sa zlepšuje tok krvi do chodidiel a jej cirkulácia. Rozmiešajte si 2 PL mletej horčice s 3 litrami teplej vody. Optimálna teplota vody je 38-40 stupňov. Samotná procedúra by mala trvať 20-25 minút. Nakoniec si nohy vysušte do teplého froté uteráku a dajte si na nohy vlnené ponožky. Horčicový kúpeľ sa neodporúča vtedy, ak máte vysokú telesnú teplotu.

  1. Pri potení a nepríjemnom zápachu nôh

V prípade, že trpíte nadmerným potením a nepríjemným zápachom, urobte nasledovné: zmiešajte si 200 ml tinktúry z dubovej kôry, 60 g morskej soli, 5 kvapiek esenciálneho oleja z čajovníka a 3 litre teplej vody. Kúpeľ so soľou taktiež zabraňuje výskytu opuchu nôh.

  1. Proti unaveným nohám

Unavené nohy zachránia esenciálne oleje. Dajte si na 5 minút nohy do horúcej vody s olejom a následne na 10 sekúnd do studenej. Takýto postup vás zbaví únavy a zlepší krvný obeh.

  1. Opuchnuté chodidlá

Na opuchnuté nohy budete potrebovať 250 ml 9% jablčného octu a 2 litre teplej vody. Vložte nohy do kúpeľa a nechajte pôsobiť obe zložky minimálne 20 minút.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like