Po 2-hodinovej ceste v autosedačke sa dieťaťu zastavilo dýchanie. Túto chybu robí 90% rodičov! Na toto si dávajte pozor…

Po tom, čo jej dieťa počas rutinnej ceste v aute takmer zomrelo, sa švédska novinárka rozhodla varovať všetkých rodičov.

Kristy Clarke (28) a jej manžel Christopher Clark (29) strávili celý deň so svojimi dcérami. Vždy, keď sa vybrali do obchodu, vytiahli detskú autosedačku pre ich trojtýždňovú dcérku Harper.

 

V dôsledku dopravnej zápchy sa ich cesta domov predĺžila, no rodičia to nepovažovali za veľký problém. Avšak po tom, čo vybrali dieťa z auta a priniesli ju domov, zistili, že má modré pery, jej čeľuste boli pevne stisnuté a z úst a nosa jej vychádzala pena.

Rodičia okamžite odišli do nemocnice. Hoci im cesta tam trvala len 5 minút, Kristy mala pocit, akoby to bola večnosť. Bola si istá, že príde o svoju najmladšiu dcéru.

Doktorom sa našťastie podarilo Harper zachrániť. Potom rodičom povedali, že nemôžu deti nechávať v autosedačke dlhšie ako 1 hodinu, pretože to vedie k nedostatočnému prísunu kyslíka.

Kristy a Christopher boli najskôr šokovaní. Nedokázali si predstaviť, že taká krátka doba v autosedačke môže mať tak strašné následky!

Kristy hovorí: „Keď mi lekár povedal, že dôvodom bola autosedačka, najskôr som tomu nemohla uveriť. Myslela som si, že to nie je možné. Nechápem, prečo sme sa o tom nikdy predtým nedozvedeli.

 

 

Samozrejme, vedeli sme, že nemôžeme dieťa nechávať v autosedačke aj počas noci, pretože to môže viesť k zakriveniu chrbtice, no toto bola pre nás novinka.

Keď bola moja najstaršia dcéra malá, išli sme k príbuzným do Cornwallu – cesta trvala 4 hodiny a ona bola úplne v poriadku.

Chcem vyzvať rodičov, aby starostlivo sledovali svoje deti a neumiestňovali ich do autosedačiek, aj to nie je naozaj nutné. Verte, nestojí to zato, aby ste museli prežiť to isté čo my.

 

Dávajte si pozor. Ak sa vám niečo nezdá v poriadku, ihneď ho odneste do nemocnice.“

V roku 2016 charitatívna spoločnosť Lullaby Trust s pomocou simulátora premávky vykonala štúdiu o vplyve dlhodobého pobytu v autosedačke na dieťa.

Výskumníci dospeli k záveru:

„Simulácia pohybu spôsobuje prudký nárast nedostatku kyslíka.“ Vedci potvrdzujú: koncentrácia kyslíka v krvi u dojčiat klesá s dlhým používaním autosedačky. Takže Kirsty má pravdu, keď odporúča, aby sa používali čo najmenej, prípadne len na krátke vzdialenosti! A ak vás čaká dlhá cesta, robte si prestávky a vyberte počas nejazdenia vaše dieťa zo sedačky aspoň na pár minút.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

 

zdroj: smalljoys.tv

You Might Also Like