Pleťová voda ktorá omladí vašu tvár – zbohom vrásky, akné a tmavé škvrny!

Petržlen je veľmi bohatý na vitamíny a minerály. Šťava petržlenu obsahuje esenciálne oleje s vysokým obsahom draslíka a mangánu.

 Je dokonca používaný ako liek proti horúčke, proti obličkovému ochoreniu, chorobe močových ciest, cukrovke, zápalu očí a únave. 

Kozmetický priemysel používa petržlen kvôli jeho bieliacím a regeneratívnym účinkom.

Je schopný zbaviť vás začervenania, vybieli vašu kožu, omladí ju a zosilní. Je taktiež skvelý na pokožku okolo vašich očí. 

Pomáha eliminovať akné a čierne bodky.

Na tento skvelý recept budete potrebovať:

  • 2 lyžice petržlenových lístkov
  • 1 lyžička citrónovej šťavy či jablčného octu
  • 200 ml vody

Príprava

Vložte 2 lyžice čerstvo narezaného petržlenu do 200 mililitrov vriacej vody a nechajte na ohni 15 minút. Následne hrniec odstavte a nechajte to vychladiť sa. Akonáhle sa voda vychladí, pridajte čajovú lyžičku citrónovej šťavy či jablčného octu. Zmes následne uskladnite v sklenenej fľaši. Fľašu uskladňujte v chladničke.

Návod na použitie

Pre najlepšie účinky používajte zmes každé ráno a každú noc. Je skvelá na sťahovanie pórov na vašej tvári, no taktiež dokáže vyčistiť a vybieliť vašu pokožku. Petržlen zabraňuje vzniku čiernych bodiek. Výsledkom je perfektne čistá, pevná pleť. Používajte každý deň a po mesiaci si všimnete ako sa všetky bodky a špina z vašej tváre vytratila.

Na oči:

Ak sa chcete zbaviť čiernych kruhov pod očami a začervenaniu, spravte tú istú zmes, no nepridávajte ani citrónovú šťavu ani jablčný ocot. Do zmesi namočte vatovú guľôčku a položte si ju na vaše zatvorené oči ráno a v noci. Nechajte pôsobiť len na 5 minút. Výsledky vás určite očaria!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like