PLANK CVIK – 7 vecí, ktoré sa stanú, ak budete tento cvik robiť dennodenne

Plank je statické cvičenie, alebo skôr poloha, ktorá nevyžaduje žiaden aktívny pohyb. Správnym prevádzaním cviku spevníte nielen brušné svalstvo, ale svaly na celom tele a pomôže vám ľahšie schudnúť.

Aké výsledky prináša tento cvik?

1. Posilníte dôležité svaly

Plank zahŕňa všetky hlavné svaly vrátane priečnych, rovných a šikmých brušných svalov a zadku. Ich posilnenie vám poskytne zvýšenú schopnosť zdvihnúť ťažké veci a poskytnúť podporu pre chrbát.

2. Znižuje sa riziko poškodenia chrbtice

Plank je cvičenie, ktoré vám umožňuje posilniť svaly bez zbytočného namáhania sa chrbtice. Pravidelné vykonávanie výrazne znižuje bolesť chrbta a poskytuje silnú podporu chrbtice, najmä jej hornej časti.

3. Urýchľuje sa metabolizmus

Každodenné planky spaľujú viac kalórií ako iné tradičné cvičenia. Planky sú obzvlášť užitočné pre ľudí, ktorí vedú sedavý životný štýl. Denný 10-minútový tréning doma pred alebo po skončení práce zabezpečí vyššiu hladinu metabolizmu počas celého dňa, dokonca aj počas spánku.

4. Zlepšuje sa váš postoj

Vďaka posilneniu brušnej, chrbtovej, krčnej, ramennej a hrudnej svaloviny sa už nebudete hŕbiť.

5. Zlepší sa koordinácia

Už ste niekedy skúšali stáť na jednej nohe? Čo sa stalo? Ak nič dobré, potom vaše brušné svaly s najväčšou pravdepodobnosťou neboli dostatočne silné. Pravidelným vykonávaním bočného planku začnete s istotou udržiavať rovnováhu.

6. Zobrazí sa flexibilita

Flexibilita je kľúčovou výhodou, ktorú poskytuje plank. Týmto spôsobom si roztiahnete svaly okolo ramien, lopatiek a kľúčnej kosti. Taktiež sa rozvíjajú bicepsy, bedrové svaly a nohy a prsty sa stávajú pružnými.

7. Zlepší sa psychický stav

Cvičenie ovplyvňuje náš nervový systém. Planky pomáhajú zbaviť sa úzkosti a symptómov depresie, ale len ak ich robíte ako súčasť vášho každodenného života.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like