Petržlen je môj najlepší priateľ pre rýchle chudnutie. Nebudete veriť prečo…

Leto je tu a vy ešte stále hľadáte spôsob, ako sa rýchlo zbaviť prebytočných kilogramov? Vyskúšajte letný nápoj, ktorého hlavnou zložkou je petržlenová vňať. Znižuje opuchy a množstvo medzibunkovej kvapaliny. Je potrebné, aby ste nápoj vypili ešte pred spaním v množstve 150-250 ml.

Čo na to potrebujete?

 • 1 ČL mletého zázvoru
 • 1 citrón
 • 50 g petržlenovej vňate
 • 500 ml vody
 • 1/2 ČL škorice
 • 1 PL octu

Postup

 1. Citrón a vňať si nakrájajte.

 1. Všetky ingrediencie vložte do hrnca, položte ho na mierny oheň a varte po dobu 5-10 minút.

 1. Po vychladení nápoj skladujte v chladničke.

Na dosiahnutie želaného efektu si pitie nápoju skombinujte s vyváženou tvárou. Tu je niekoľko praktických rád           na každý deň.

 1. Pokúste sa kontrolovať denný príjem bielkovín, tukov a sacharidov. Odborníci na výživu po celom svete sa zhodli na tomto najlepšom pomere živín: 1:2:3.

Z tohto dôvodu by strava mala obsahovať 50-60% sacharidov (škrob, sacharóza, fruktóza, laktóza), 25-30%                   tukov (celulóza a pektín) a 10-15% proteínov (živočíšny pôvod).

 1. Výpočet kalórií! Každý deň sa snažte dodržiavať pravidlo 25-50-25. To znamená, že 25% všetkých kalórií by mali obsahovať vaše raňajky, 50% na obec a 25% na večeru. Človek, ktorý chce schudnúť by sa mal pohybovať na nie viac ako 1500 kalóriách denne.

 1. Dostatočný príjem tekutín zohráva dôležitú rolu pri boji za štíhle telo. Zistite, koľko vody by ste mali vypiť podľa vašej váhy každý deň. Samozrejme, ak vykonávate ťažšiu fyzickú aktivitu, množstvo by sa malo zvyšovať. Minimálne by ste mali denne vypiť aspoň 2 litre vody.  Inštitút medicíny hovorí, že dospelá žena by mala denne vypiť 2,7 litra čistej vody. U mužov by to malo byť 3,7 litra. Existuje ale vzorec, pri ktorom si môže dospelý človek vyrátať, koľko vody musí vypiť. Dospelý človek si ho môže vypočítať ako hmotnosť v kilogramoch vynásobenú číslom 40. To znamená, že na každý kilogram telesnej hmotnosti treba vypiť 40 mililitrov tekutiny. Sedemdesiat kíl vážiaci človek má teda prijať 40 x 70 = 2 800 ml, teda 2,8 litra tekutiny denne

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like