Peter Pellegrini opäť adresoval premiérovi Igorovi Matovičovi tvrdé slová! Neveríš ľuďom, voláš vojsko!

Na svoj najnovší status na Facebooku pridal aj názov: Premiér neverí ľuďom, volá polícia a vojsko.

 

“Slovensku sa aj vďaka ráznym opatreniam hneď na začiatku pandémie darí bojovať s koronavírusom lepšie ako v okolitých štátoch. Ľudia nariadenia poctivo dodržiavajú a patrí im za to vďaka. Preto niet žiadneho dôvodu na ďalšie tvrdé sprísňovanie podmienok pohybu občanov.

Ak by premiér dôveroval ľuďom a oni dôverovali jemu, stačilo by sa mu ľuďom verejne prihovoriť a poprosiť ich o spoluprácu. Igor Matovič však ľuďom neverí a chce vidieť v uliciach policajtov a vojakov. Je to zbytočné mocenské gesto, ktoré môže vážne narušiť dôveru a spoluprácu naprostej väčšiny občanov so štátnymi orgánmi.

Pevne verím, že v riešení problémov silovými zložkami nenájde premiér nebezpečnú záľubu aj v budúcnosti. Všetkých prosím, aby sme napriek pochybným dôvodom a vlastnému nepohodliu tieto opatrenia v našom spoločnom záujme rešpektovali. Nenechajme si vziať našu solidaritu, súdržnosť a disciplínu, len spolu to zvládneme,” píše expremiér na sociálnej sieti.

 

PREMIÉR NEVERÍ ĽUĎOM, VOLÁ POLÍCIU A VOJSKOSlovensku sa aj vďaka ráznym opatreniam hneď na začiatku pandémie darí…

Zveřejnil(a) Peter Pellegrini dne Pondělí 6. dubna 2020

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini

You Might Also Like