Pálenie záhy, gastritída, hnačka či zápcha už pre vás nemusia byť nočnou morou. Vyskúšajte tieto rady…

Črevné problémy sa väčšinou dostavia v tej najnevhodnejšej chvíli. V tomto prípade neodkladajte návštevu lekára. Ak je bolesť pravidelná, môže mať totiž veľmi vážne dôvody.

Hoci je náš tráviaci systém sám o sebe veľmi silný, môže sa stať, že zlyhá. Najprv odborníci radia upraviť stravu, piť bylinkový čaj z mäty. V strave by ste mali zaradiť jedlo varené na pare alebo pečené, ale bez toho aby sa na ňom spravila kôrka. Taktiež by ste mali obmedziť používanie soli. Okrem toho, že soľ zadržiava v tele tekutiny, dráždi aj váš žalúdok.

Mali by ste jesť v 5-6 porciách denne a počet kalórií by nemal prekročiť 3000 za deň. Jesť by ste tiež mali polievky, diétne mäso a vypustiť ražný chlieb, mastné mäso, pikantné omáčky či marinády. Už spomenutý mätový čaj eliminuje tvorbu plynov, zmierňuje kŕče a nepríjemné bolesti. Nápoj pite 4-5 krát denne  medzi jedlami.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like