Orechové škupiny do koša rozhodne nepatria! Takto sa dajú využiť, hlavne pri cukrovke!

Walnuts. Nuts of walnuts. Tongs for cutting nuts. Pure organic walnuts. Nuts in black plates against the background of a black wooden background. Agriculture. Fresh autumn walnut harvest in the village

Snáď každý z nás vie, aké skvelé sú orchy pre nás zdravé. Majú veľa vitamínov, živín a taktiež sú zdrojom energie. Ale čo viete povedať o orechových škrupinách? Z mladšej generácie asi nebudú vedieť o týchto typov. Skúste sa opýtať vašej babičky. Potom ich už nikdy nevyhodíte.

Škrupinky z orechov:
Orechové škrupinky sú prírodné materiály, nie sú chemické ani toxické, takže sú pre človeka a prírodu nezávadné. Už v minulosti ľudia vedeli o ich dobrých vlastnostiach, ktoré boli vhodné k prevencí alebo liečbe zdravotných problémov.

Cukrovka:
Ľudia už dávno používali orechové škrupiny na liečbu cukrovky. Raz za 6 týždňov počas jedného dňa pili orechový čaj ( zo škrupín ) 3-4 šálky. Toto opakovali raz za 6 týždňov. Budete sa čudovať ako vám zachutí. Dokonca vás zbaví prechladnutia a kašla za krátku dobu. Preto si škrupinky odkladajte a používajte pri chrípke, nádche,kašli. Je to skvelý pomocník. Nachystajte si škrupiny z 12 -tich orechov, potom 500 ml vody a med. Škrupiny poriadne umyte a zalejte pol litrom vody a 12 hodín lúhujte.

Čaj si pred pitím ohrejte – 5 minút povarte a sceďte. Môžete pridať med. Alebo môžete škrupiny bez luhovania povariť pol hodinu vo vode a následne nechať 15 minú odstáť. Veľmi účinný čaj pri kašli.

Belšie zuby:
Rodrvte škrupiny na prach a pridajte do zubnej pasty. Účinne vyčistí špinu a povlak a navyše bieli. Toto využívali ľudia od nepamäti.

Na pleť:
Pridajte podrvené škrupiny do mydla na čistenie tváre , to vám dokonale vyčisti póry  a zregeneruje pleť a taktiež vás zbaví zvyškov z make – upu. Vyhýbajte sa oblasti očí.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: ezy.cz / Bigstock.com

You Might Also Like