Orechové škrupiny majú všestranné využitie! Je to takmer prírodný zázrak. Odteraz nevyhodíte žiadnu škrupinku!

Niektoré dary našej prírody dokážu byť užitočnejšie, ako by ste si možno mohli myslieť. Vedeli ste, že takýmto zázrakom sú aj škrupiny z klasických vlašských orieškov? Ich využitie poznali už naši predkovia a používali ich na rôzne zdravotné problémy, prípadne ako kozmetický prostriedok.

Práve škrupiny orechov sú neutrálne biologické materiály bez chemikálií, ktorých používanie neprináša žiadne vedľajšie účinky pre nás ani pre naše životné prostredie. Pozrite sa na využitie orechových škrupín a od dnešného dňa nevyhodíte ani jednu z nich!

Spevnenie vlasov, recept proti vypadávaniu a šedinám: Keď si pripravíte zo škrupiniek silný odvar, môžete ho použiť tiež na premývanie svojich vlasov. Tento odvar vlasy spevňuje, vyživuje a dokonca im dodáva naspäť stratenú farbu a lesk.

Čaj proti cukrovke: V minulosti ľudia, ktorí trpeli cukrovkou sa liečili čajom z orechových škrupín. Postup je veľmi jednoduchý. Stačí, ak jeden krát za šesť mesiacov vypijete tri až štyri šálky tohto zázračného čaju. Jeho užívanie je nie len liečivé, ale je to aj chuťový pôžitok.

Bielenie zubov: Ak túžite po belších zuboch, avšak ste zástanca prírodných spôsobov bez chemických zásahov, bielenie pomocou škrupiniek je to správne riešenie. Škrupinky si podrvte na jemný prášok a zamiešajte ho do svojej zubnej pasty. Vaše zuby budú viditeľne belšie a krajšie.

Pre živú a krásnu pleť: Ak by ste chceli využiť škrupinky na čistenie pleti, môžete to urobiť tak, že škrupinky podrvíte a pridáte ich do mydla na tvár. Jemné podrvené škrupinky krásne vyčistia vaše póry a zbavia vás nečistôt. Tento proces urobte opatrne, aby sa vám škrupinky nedostali do očí.

Pomáha proti kašľu a to dokonca už do dvoch hodín od užitia!
Stáva sa vám, že počas jesenných a zimných mesiacov sa neviete zbaviť dráždivého silného kašľa? Skúšate všetko možné, ale nič nie je dosť účinné? V tomto prípade vám odporúčame čaj z orechových škrupín.

Na tento zázračný čaj vám budú stačiť škrupiny z 12 orechov, pol litra vody a med. Škrupinky zalejte vriacou vodou a nechajte lúhovať 12 hodín. Potom čaj zohrejte na 5 minút na sporáku a pridajte med podľa chuti. Čaj môžete pripraviť aj tak, že ho nebudete lúhovať, ale škrupiny dáte do vody a pol hodinu ich povaríte. Ak máte naozaj silný kašeľ, práve tento čas je pre vás ako stvorený.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

You Might Also Like