Orchidea Vám vďaka týmto trikom pokvitne ako ešte nikdy! Tu je správny spôsob ako sa o ňu starať!

Zdá sa, že počet fanúšikov a priaznivcov orchideí stále rastie. Orchidejky sú nezameniteľnou okrasou našich bytových parapetov. Niektorí majú šťastie, takmer sa o rastlinku nestarajú , a napriek tomu im sú odmenou úchvatné kvety. Iní z nás sa môžu na hlavu stavať, našľapovať okolo tohto symbolu nežnosti po špičkách, používať živný roztok, skúšať šokovú terapiu, premiestňovať na vhodné miesto a rovnako sa nedarí.

 

Každý sa teda o orchideu stará iným spôsobom. Dnes si ukážeme niektoré užitočné, ktoré krásnemu rastu orchideí nahrávajú , podporujú ho a rastlinke sú jedine na prospech.

Ako sa starať o orchideu?

1)
Správny vek orchidey

To, že si o orchidei myslíte, že je mladá a silná, ešte nie je zárukou úspechu a že taká naozaj je. Aj napriek tomu, že hodnotíme predovšetkým kvety, sú dôležité aj listy. Mali by byť sýto zelené a neporušené. Optimálny počet kvetov, je maximálne 5-8. Tento počet je ukazovateľom vitality.

2)
Nemeňte miesto

Orchidea má v obľube teplé a slnečné umiestnenie. Najlepšie je s ňou vôbec nehýbať a nepřemisťovat. Ak aj napriek tomu máte v pláne jej umiestnení zmeniť, dbajte na to, aby jej nové miesto bolo najlepšie opäť pri okne, ktoré je umiestnené na rovnakú stranu, ako predchádzajúce.

3)
Priehľadný kvetináč

Orchidea musí byť bezpodmienečne umiestnená v priehľadnom obale. Jej korene by rýchlo v nepriehľadnom kvetináči uhynuli.

4)
Najdôležitejšie je slnko

Slnečné lúče priamo ovplyvňujú jej rozkvet. Potrebujú bezpodmienečne 12 hodín denného svetla. Bez slnka sa jej rozhodne dariť nebude. V zimných mesiacoch, kedy nie je toľko svetla, je nutné orchideu dosvecovat. Najlepšie špeciálnou lampou. Ide o biele svetlo. Iné svetlo orchidei iba uškodí a môže poškodiť jej povrchovú štruktúru.

5)
Polievanie

Zalievanie orchideí je takmer rituál. Zalievať by sa mala vždy v prípade, ked jej pôda už je dôkladne suchá. Pre orchideu je ideálna dažďová voda.

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like