Olízal vám váš pes ruku, nohu alebo tvár? Zistite význam toho, prečo to robí. Budete prekvapení!

Veľa ľudí po celom svete má doma svojho milovaného psa, o ktorom sa ľudovo hovorí, že je to najlepší priateľ človeka. Psy sú oddaní svojmu pánovi a nikdy vás nesklamú, čo sa o ľuďoch nedá povedať. Síce sú mlčanlivými, ale niekedy je ich spoločnosť oveľa cennejšia, než tá ľudská. Svoje emócie vyjadruje inak, než ľudia a je dôležité vedieť rozlíšiť, čo váš pes po vás práve chce.

Pletie sa pod nohy

Keď toto pes robí a otiera sa o vaše nohy, stojí o akýkoľvek dotyk, pohladenie a chce tak cítiť, že ho máte radi. Ak im dáte svoju lásku, tak vám ju opätujú.

Psie oči

Ak sa vám niekedy stalo, že si stúpol pes pred vás a robil na vás takzvané psie oči, tak vám tým váš pes vyjadruje svoju dôveru a voľnosť.

Spanie v posteli

Spí s vami váš pes v posteli? Chce jednoducho zostať v kontakte s vami a ani mu tak nejde veľmi o pohodlie. Zanecháva tam svoj pach. Niekedy tam pes spí, aj keď nie ste doma, to preto, že vás tam cíti.

Darčeky

Ak za vami príde váš pes a dá vám nejakú zo svojich hračiek, nemusí to byť vždy z toho dôvodu, že si chce hrať. Jednoducho vám chce ukázať čo za predmety má, chce sa chváliť a zdieľa tak lásku tým, že je ochotný vám hračku požičať.

Zmeny nálady

Psy vedia ako jedny z mála zvierat chápať emócie ľudí. Určite to poznáte, že keď máte zlú náladu, alebo ste rozčúlený, váš pes za vami chodí, chce sa hrať, pozerá na vás. Pes chápe a snaží sa vašu náladu zmeniť.

olizovanie majiteľa

Ak váš váš pes olizuje na určitých častiach tela, dáva vám tak najavo svoju vďačnosť a oddanosť. Ak vám olizuje pes tvár, cíti sa skvele, bez strachu a stresu.

Stály vítač

To, že vás pes víta ihneď ako prídete domov, nie je to z dôvodu, že by čakal nejaké jedlo. Bolo mu jednoducho smutno a tešil sa na vašu prítomnosť. Potrebuje vedieť, že aj vy potrebujete jeho.

nasleduje vás

Môže byť akýsi prenasledovateľ. Chodia za vami do kúpeľne, na záchod, proste všade. Vyjadrujú tým svoju lásku k vám, to, že chcú všetok čas tráviť s vami.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like