Olej, ktorý odstráni kyselinu močovú z krvi, vylieči úzkosť a potlačí túžbu po cigarete aj alkohole

Po celé stáročia ľudia využívali všelijaké bylinky a koreniny na liečbu najrôznejších zdravotných problémov a ochorení.

Medzi najobľúbenejšie liečivé bylinky vždy patrili zázvor, čili papričky alebo kurkuma, ktoré si svoju popularitu určite zaslúžia.

Avšak z korenia jedno z nich svojimi účinkami priamo vyčnieva, ale na rozdiel od ostatných spomínaných sa naňho často zabúda. Ide o korenie, ktorý je možné na liečbu rôznych ochorení využiť mnohými spôsobmi.

Dokonca aj moderná veda korenie prehliada aj napriek tomu, že ponúka najväčšie zdravotné prínosy, aké môže korenia ponúknuť.

Napríklad v stredoveku si korenia natoľko vážili, že sa neraz používal ako forma platidla, čím nahrádzal legálne meny alebo zlato.

Samotné korenie je pre zdravie človeka mimoriadne cenné, ale olej z neho hrá ešte väčšiu úlohu v starostlivosti o zdravie.

Zdravotné účinky korenia a oleja z neho

Korenie disponuje celou paletou zdravotných účinkov. Je laxatívom, pôsobí proti nadúvaniu, má antibakteriálne účinky, odhlieňuje, je silným antioxidantom i protizápalovým prostriedkom.

Tiež pôsobí diureticky (proti zadržiavaniu vody v tele), antispeticky, stimuluje telo, predchádza svalovým kŕčom, rozširuje cievy, podporuje potenie a znižuje horúčku.

Teraz sa poďme pozrieť na 6 jeho najvýraznejších účinkov:

1) Upokojuje žalúdok

Korenie dokáže spustiť vylučovanie kyseliny chlorovodíkovej v žalúdku, čím lieči problémy ako sú zle trávenie, žalúdočná kolika, zápcha či hnačka.

Korenie tiež znižuje plynatosť a podporuje funkciu tvorby a vylučovanie moču. Má vplyv aj na stimuláciu potenia, pomocou ktorého sa z tela dostáva von veľké množstvo toxínov.

2) Podporuje chudnutie

Korenie výborne rozpúšťa tuk naprieč celým telom a aktivuje jeho následný metabolizmus a vylučovanie von z tela.

3) Lieči kožné problémy

Korenie môžete využiť napríklad pri liečbe vitiliga. Ide o ochorenie kože, pri ktorom sa z pokožky vytráca pigment a vznikajú svetlé škvrny.

4) Zlepšuje dýchanie

Korenie uvoľňuje dýchacie cesty a zlepšuje prietok vzduchu. Pomáha aj pri upchatom nose a zápaloch prínosových dutín. Korenie výborne zbavuje dutiny a dýchacie cesty od hlienov.

5) Ničí baktérie

Pomocou svojich mocných antibakteriálnych vlastností korenie znižuje zápaly spôsobené uštipnutie hmyzom a následné bakteriálne infekcie.

6) Je silným antioxidantom

Korenie je plné látok, ktoré bránia šíreniu a pôsobeniu voľných radikálov v tele.

Tým chráni telo pred vážnymi ochoreniami, vrátane chorôb srdca, ciev, cukrovky a rakoviny.

7) Podporuje zdravie nervov

Vďaka využitiu účinnej látky piperín je naše telo schopné chrániť mozog pred neurálnou degeneráciou.

Pomáha nám tak dlho zachovávať svoju pamäťovú kapacitu a kognitívne schopnosti aj do pokročilého veku.

Ako užívať korenie a olej z čierneho korenia

Korenie a olej z čierneho korenia je možné užívať rôznymi spôsobmi. Ide hlavne o inhaláciu, orálnu konzumáciu a povrchovú aplikáciu.

1) Orálna konzumácia

Korenie často používame ako príchuť do jedál, ktorým dodáva ostrosť a zvýrazňuje chute.

Orálna konzumácia mletého korenia je vhodná pre zlepšenie tvorby a vylučovanie moču a podporu detoxikácie prostredníctvom potenia.

Konzumácia korenia tiež stimuluje tvorbu žlče, čím výrazne zlepšuje trávenie.

2) Aromatická inhalácia

Pri vdýchnutí výparov z oleja z čierneho korenia sa automaticky dostaví relaxácia a pokoj.

Môžete ho tiež skombinovať s levanduľovým a borievkovým esenciálnym olejom a odparovať do vzduchu pomocou difuzéra, prípadne jednoduchým nakvapkaním do horúcej vody.

Tento spôsob je zvlášť vhodný pre fajčiarov na potlačenie ich túžby po cigarete a alkoholu.

3) Povrchová aplikácia

Pri povrchovej aplikácii je vhodné zmiešať pár kvapiek éterického oleja z čierneho korenia s olejom, napríklad slnečnicovým.

Následne pomocou roztieranie na pokožku účinne potlačíte bolesti svalov a predídete vzniku kŕčov.

Povrchová aplikácia tiež pomáha pri dne (kryštalická kyselina močová v kĺboch), artritíde a reumatizmu.

Olej z čierneho korenia zoženiete zvyčajne v obchodoch so zdravou výživou alebo špeciálnych obchodoch zameraných na aromaterapiu.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

Tento článok má len informačný charakter. Nenahrádza konzultáciu ani postupy od lekára / lekárnika. Všetky potrebné kroky najprv konzulujte so svojím lekárom / lekárnikom.

You Might Also Like