Olej, ktorý dokáže vyliečiť migrény, depresiu, úzkosť a dokonca aj zrak

Je známy ako Kráľ olejov – a tento titul si naozaj zaslúži. Ja ho používam každý deň na posilnenie zdravia a keby som si mala vybrať používať len jeden olej, bol by to práve on.

V minulosti bol dlho považovaný za drahý a veľmi vzácny esenciálny olej. Historicky je dochované jeho používanie Babylončanmi, Asýrčanmi a Egypťanmi pri náboženských obradoch.

Tiež sa používal ako masť či pri balzamovaní namiesto živice. A samozrejme, traja králi ho priniesli ako milodar novorodencovi Ježišovi Kristovi.

Čo je kadidlový olej (Frankincense oil)

Kadidlový olej sa získava z kadidlovníka pilovitého (boswellia serrata) ako výťažok z kôry stromu.

Kadidlovník pílovitý je stredne veľký strom z čeľade brezulovitých. Rastie najmä v Indii, Afrike a na Strednom východe.

Zložené striedavé listy majú pílkovité okraje, ktorým rastlina vďačí za druhové meno. Kvitne drobnými, bielymi až žltkastými kvetmi.

Mliečno miazga rýchlo stuhne na živicu a tá sa potom zo stromu oškrabávať v podobe kvapôčok v tvare hrušky.

Farba a kvalita živice sa môžu veľmi líšiť, od najvyššej kvality (priezračné a striebornej farby) po najnižšiu kvalitu (hnedožltý odtieň).

Esenciálne (éterický) olej Frankincense, ktorý sa dnes získava zo živice pomocou parnej destilácie, má široké využitie a výborné liečivé účinky.

Zdravotné účinky kadidlového oleja

1) Pomáha pri liečení rezných rán, škrabancov a popálenín. Pre ešte lepší účinok použite najprv levanduľový esenciálny olej, na ktorý potom nanesiete vrstvu oleja Frankincense. Pri liečení rán je kombinácia týchto dvoch olejov vynikajúce.

2) Podporuje nervovú sústavu. Frankincense je asi najlepší olej o ktorom viem, že podporuje nervovú sústavu. V činnosti pomáha najmä centrálnej nervovej sústave.

Účinná látka v kadidlovom oleji, kyselina boswellovej, nám pomáha dosiahnuť jasnú myseľ, či emocionálnu rovnováhu.

3) Zmenšuje a vyhladzuje jazvy. Stačí skombinovať 2-3 kvapky oleja Frankincense s kokosovým olejom, ktoré potom aplikujeme priamo na pleť.

4) Posilňuje imunitný systém. Na posilnenie Vašej imunity vmasírujte denne niekoľko kvapiek do pokožky zospodu chodidla, najmä v mieste špičky.

Tiež je veľmi účinné olejom poprášiť celú domácnosť a spálňu pred spaním.

5) Znižuje stres a pocity úzkosti. Kadidlový olej napomáha pri uvoľnení a navodzuje pocity pokoja.

Keď pociťujete stres, stačí jednoducho zmiešať niekoľko kvapiek oleja Frankincense s masážnym olejom a natrieť si ho na zadnú stranu krku.

6) Hormóny a pamäť. Tento olej môže pomôcť uviesť hormóny do rovnováhy, či zlepšiť pamäť.

7) Starnúca pleť. Zmiešame niekoľko kvapiek kadidlového oleja s neparfumovaným olejom (napr. Kokosovým) a aplikujeme ho na pleť.

Môžeme tiež pridať kvapku Frankincense oleja do vášho každodenného zvlhčovače pleti.

8) Bolesti hlavy. Tento olej môžeme použiť aj v prípade objavenia sa napätia či bolestiach hlavy.

9) Zápcha. Pridáme šesť kvapiek oleja do veľkého hrnca či misy s horúcou vodou, nahnať sa nad hrniec a hlavu a hrniec zakryjeme utierkou tak, aby sme zachytili paru.

Vdychujeme výpary po dobu aspoň piatich minút, v prípade potreby dolejeme horúcu vodu. Dávajte si pozor, aby ste sa neoparili, voda má byť horúca, nie vriaca.

10) Zmierňuje svrbenie. Aplikovanie jedinej kvapky na podráždené miesto prináša okamžitú úľavu.

11) Uľavuje pri bolestiach kĺbov a zmierňuje opuchy. Kadidlový olej zmiešame s masážnym olejom, pred spaním aj cez deň natierame na boľavé kĺby.

12) Čistí problematickú pleť. Ráno aj večer naneste na problematické miesta jednu kvapku.

13) Uvoľnenie. Pridáme 5 až 6 kvapiek oleja do zvlhčovača vzduchu a vdychujeme.

Táto praktika navodzuje pokojnú atmosféru, pri ktorej sa nám otvoria zmysly. Pre zlepšenie nálady tiež pomáha, keď použijeme niekoľko kvapiek ako voňavku.

14) Odstraňuje hrčky, kúsky odlúpnuté pokožky či bradavice. Nanášame jednu kvapku 3 až 4 krát denne až do zmiznutia problémov.

15) Zlepšuje zrak. Nakvapkáme 1-2 kvapky oleja Frankincense do dlane, do oleja namočíme ukazovák a ukazovákom potom masírujeme oba spánky. Môže nám to zosvetliť zrak a zaostrovací schopnosť očí. (Nekvapkajte ho priamo do očí!)

16) Odstraňuje zatuchnuté pachy. Nakvapkáme niekoľko kvapiek oleja do malej misky s vodou a miestnosť začne voňať čerstvou vôňou.

17) Zdravie ústnej dutiny. Olej Frankincense je užitočný v prevencii zdravotných problémov úst akými sú zlý zápach, bolesti zubov, bolesti dutín, pri liečení áft či iných infekcií.

Skúste zmiešať kadidlový olej s práškom na pečenie a kokosovým olejom – vyrobíte si vlastné zubnú pastu.

18) Zlepšuje spánok. V spálni nakvapkajte pred spaním olej Frankincense do zvlhčovača vzduchu. To spomalí váš dych, uvoľní napäté nervy a úzkosť. Budete spať ako bábätko!

19) Zlepšuje účinok iných esenciálnych olejov. Vrstva kadidlového oleja nanesená na iný esenciálny olej zlepšuje vlastnosti daného oleja a napomáha vstrebávaniu olejov hlbšie do buniek.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like