Odstráňte z kĺbov nebezpečnú kyselinu močovú pomocou tohto džúsu

Detoxikačné džúsy sú vynikajúcim prostriedkom pre posilnenie tela, zlepšenie zdravotného stavu a podporu funkcie orgánov, vrátane vašich kĺbov. Čo sa týka výskytu kyseliny močovej, tak tieto prírodné detoxikačné nápoje sú extrémne prospešné a dokážu vám s ňou účinne pomôcť.

Ak sa z kyseliny močovej v kĺboch ​​vytvoria kryštáliky, vzniká ochorenie nazývané dna, ktoré sa vyznačuje prudkými a často až neznesiteľnými bolesťami.

Preto by sme vám chceli odporučiť pomerne jednoduchý, ale zároveň veľmi efektívne prírodný liek, ktorý tento problém dokáže spoľahlivo vyriešiť.

Okrem vyplavenie kyseliny močovej z kĺbov, zároveň prečistí celé vaše telo a dodá vám mnohé potrebné nutričné ​​látky, ako sú vitamíny, minerály a enzýmy. Tie budú potrebné v procese následného hojenia.

Na prípravu džúsu budete potrebovať tieto suroviny:

  • 2 stonky zeleru
  • 1 odrezok koreňa zázvoru s dĺžkou 2 až 3 cm
  • šťava z 1/2 citróna
  • 1 stredne veľká uhorka

Postup prípravy:

  1. Všetky suroviny dobre umyte.
  2. Olúpte zázvor.
  3. Uhorku a stonky zeleru nakrájajte na menšie kúsky.
  4. Všetku zeleninu vložte do odšťavovača a odšťavte.
  5. Nakoniec do džúsu vytlačte šťavu z polovice citróna a dobre to celé premiešajte.

Aké sú účinky jednotlivých zložiek 

Zeler obsahuje látky, ktoré podporujú tvorbu moču a teda aj vyplavovanie kyseliny močovej von z tela. Ďalej znižuje zadržiavanie tekutín v tele, zmierňuje prejavy artritídy a uvoľňuje svalové napätie.

Uhorka obsahuje veľmi malé množstvo purínov, z ktorých vzniká kyselina močová. Mala by sa preto súčasťou diéty s nízkym obsahom týchto látok. Je tiež vysoko alkalická, čo napomáha k neutralizácii kyseliny močovej.

Zázvor je zase známy svojimi protizápalovými vlastnosťami. Pomáha tak znižovať zápalové procesy, ktoré dnu nevyhnutne sprevádzajú a tiež účinne tlmí bolesti.

Citrón stimuluje tvorbu uhličitanu vápenatého, ktorý následne neutralizuje kyseliny, vrátane kyseliny močovej. Citrón tiež obsahuje vysoké množstvo vitamínu C a ďalších látok, ktoré podporujú regeneráciu tkanív a tým napomáha hojivým procesom.

Užívanie

Tento priamo zázračný detoxikačný džús pite 2 krát denne.

Užívajte ho, kým nenastane zlepšenie vášho zdravotného stavu.

Dobrú chuť a pevné zdravie!

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

You Might Also Like