Odstráňte bolesti chodidla a päty technikou známeho športového lekára DeFabia

Trpíte zápalom alebo bolesťami spodnej časti chodidiel? Odborne sa tomu hovorí plantárna fascitída. Je to síce bolestivé ochorenie, ale zvyčajne nevyžaduje operáciu.

Dr. Donald DeFabio vo svojom videu znázorňuje techniku, ktorá vám pomôže uľaviť si od bolestí vyvolaných uvedeným ochorením.

Čo je to Grastonová Technika

Ide o techniku, pomocou ktorej môžu lekári, fyzioterapeuti, atletickí tréneri alebo chiropraktici pomôcť svojim pacientom použitím jednoduchého železného predmetu odstrániť jazvové tkanivo a obnoviť elasticitu (pružnosť) v nohe.

Táto metóda vháňa do bolestivých miest krv, čo podporuje a urýchľuje hojenie. Rovnaká technika sa použije okrem chodidiel i na lýtka.

Pružné lýtka sú totiž pre odstránenie bolestí chodidiel veľmi dôležité.

Ak sú totiž lýtka dostatočne pružné, tak potom bránia, aby sa chodidlá zvažovali alebo stáčali pri chôdzi na nesprávnu stranu.

Počas sedenia terapeut okrem masáže lýtok a chodidiel použije aj lepiacu pásku s cieľom uvoľnenia tlaku, ktorý vytvára plantárnu fascitídu.

Video s postupom Grastonovy techniky

Tu si môžete pozrieť video s podrobným postupom pre zmiernenie bolestí pat a chodidiel (video je síce v angličtine, ale dostatočne názorné):

Ako aplikovať túto techniku

Dr. Defabio pochádza z Barkeley v Kalifornii, a sa venuje chiropraktickým metódam na odstraňovanie problémov s chrbticou, kostra-svalovými problémami a športovou medicínou.

Jeho techniku ​​môžete vyskúšať aj sami doma s pomocou rodinného príslušníka.

Ak si nie ste istí jej prevedením, uvedomte o nej vášho rehabilitačného lekára, maséra alebo fyzioterapeuta. Ten si ju môže naštudovať a následne ju na vás vykonať.

 

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

Zdroj: Treat Horrible Heel Pain With Dr. Defabio’s Integrative Approach

You Might Also Like