Odporný kšeft so smrťou! Za bankovku s Karlom Gottom chcú až 100 tisíc českých korún…

K jubilejným osemdesiatinám Karla Gotta bola vydaná špeciálna bankovka, a to 14. júla 2019. Jednalo sa ale o limitovanú edíciu, takže nie každý kto po nej túžil, ju dostal. Po jeho smrti začínajú internet plniť inzeráty, kde za bankovku sa spevákom chcú naozaj astronomické sumy.  

 

Desaťtisíce korún za jeden kus. Tak momentálne vyzerá klasická ponuka za bankovku s Karlom Gottom. Po jeho smrti sa sumy šplhajú až do nebies. Bankovka nemá žiadnu nominálnu hodnotu, takže cenu si predajcovia môžu naozaj vycucat z prsta.

Karel Gott sa so zdravotnými problémami potýkal už niekoľko rokov. Najprv mu bola diagnostikovaná rakovina lymfatických uzlín, ktorú ako zázrakom porazil, a neskôr leukémia. Tá už bola silnejšia ako on. Spevák sa snažil pôsobiť fit do poslednej chvíle a svoj chatrný zdravotný stav priznal až na začiatku septembra. Ubehol sotva mesiac a božský Kája už medzi nami nie je. Kto ale medzi nami je, sú ľudia, ktorí sa snažia zarobiť na jeho smrti.

 

 

V súčasnej dobe môžete na bankovku naraziť snáď na všetkých internetových bazároch. Plno ich je na webe Bazos.cz, kde za dve bankovky, ktoré sú údajne v „unikátnom stave,“ chcú 30 tisíc korún. Za jednu sa potom cena pohybuje od 15 do 25 tisíc. Možno tam nájsť ale aj extrémne ponuky, keď jeden kus kúpite za 50 tisíc korún a dva za 100 tisíc. Potenciálny záujemca vábi premysleným textom.

 

Karel Gott podľahol leukémii a ľudia na tom zarábajú

 

 

„Už teraz je evidovaný enormný záujem o túto bankovku z radov zberateľov, ale aj fanúšikov. Je jasné, že na všetky sa nedostane a cena strmo vyletí nahor. A to nielen u nás, ale aj v Nemecku, Slovensku a v Rakúsku, kam pôjde do e-shopov určite len zlomok z celkového počtu, „láka pri inzeráte predajcu. To nie je ale zďaleka jediná ponuka, na ktorú môžete naraziť.

So zdravotnými problémami sa potýkal roky

 

Plno predajcov ponúka bankovku viac ako jednu.Výnimočne sa jedná o ponuku, kde je cena dohodou, aj keď takéto tiež sú. So smrťou slávneho speváka sa kšeftuje aj na Aukre, kde je teraz vyvolávacia cena bankoviek 25 tisíc. U iné možno vidieť, že sa vyšplhala až na 50 tisíc a aukcia končí za dva dni.

 

Tisíce fanúšikov roní slzy, iní chcú peniaze

 

Dá sa predpokladať, že cena bankoviek porastie. Na zaručene najlepšie ponuky narazíte teraz všade. Niektorí si myslia, že ide o čistý hyenismus a iní si jednoducho chcú zarobiť peniaze a nepripadá im to chvíľu po smrti speváka ani trochu nevkusné.

 

You Might Also Like