Odkvitla Vaša orchidea alebo sa objavili u nej suché listy? Jednoduché triky ako o nu správne starať!

Pokiaľ Vám orchidea prestala robiť radosť a nejako sa jej v poslednej nedarí, alebo sa u nej dokonca objavili suché listy a stonky, nezúfajte . Dá sa tomu ľahko zachrániť. Každý sa o orchideu stará iným spôsobom.

Dnes si ukážeme niektoré užitočné tipy, ktoré krásnemu rastu orchideí nahrávajú, podporujú ho a rastlinke sú jedine na prospech. Ako teda starať o orchidey?

 

JEDNODUCHÉ TIPY AKO SA STARAŤ O ODKVITNUTU A SUCHÚ ORCHIDEU

 1. Správny vek orchidey
  To, že si o orchidei myslíte, že je mladá a silná, ešte nie je zárukou úspechu a že taká naozaj je. Aj napriek tomu, že hodnotíme predovšetkým kvety, sú dôležité aj listy. Mali by byť sýto zelené a neporušené. Optimálny počet kvetov, je maximálne 5-8. Tento počet je ukazovateľom vitality.
 2. Nemeňte miesto
  Orchidea má v obľube teplé a slnečné umiestnenie. Najlepšie je s ňou vôbec nehýbať a nepremiestňovať. Ak aj napriek tomu máte v pláne jej umiestnenie zmeniť, dbajte na to, aby jej nové miesto bolo najlepšie opäť pri okne, ktoré je umiestnené na rovnakú stranu, ako predchádzajúce.
 3. Priehľadný kvetináč
  Orchidea musí byť bezpodmienečne umiestnená v priehľadnom obale. Jej korene by rýchlo v nepriehľadnom kvetináči uhynuli.
 4. Najdôležitejšie je slnko
  Slnečné lúče priamo ovplyvňujú jej rozkvet. Potrebujú bezpodmienečne 12 hodín denného svetla. Bez slnka sa jej rozhodne dariť nebude. V zimných mesiacoch, kedy nie je toľko svetla, je nutné orchidei dosvecovať špeciálnou lampou. Ide o biele svetlo. Iné svetlo orchidei iba uškodí a môže poškodiť ich povrchovú štruktúru.
 5. Teplotný rozdiel
  Mierny rozdiel teplôt napomáha orchideám a ich rastu. Rozdiel denných a nočných teplôt by mal byť 5-6 stupňov. Od konca jari až do začiatku jesene môže byť orchidejka umiestnená pokojne aj vonku. Počas zimy by mala byť umiestnená do miestnosti, ale chladnejšej. Nie vykúrenej.
 6. Zalievanie
  Zalievanie orchideí je takmer rituál. Zalievať by sa mala vždy v prípade, že jej pôda už je dôkladne suchá. Pre orchideu je ideálna dažďová voda. Tou však ťažko niekto rastlinu bude zalievať. Vodu, ktorú chystáte orchideu zaliať, najskôr prevarte.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:  ketkes.com

You Might Also Like