Odkedy používam tento lacný recept, uhorky a paradajky nenapadli žiadne choroby a darí sa im jedna radosť!

Keď sa trápime s dopestovaním domácich plodov chceme, aby na rozdiel od zeleniny a ovocia z obchodu boli čo možno najmenej vystavené chemickým prostriedkom. Ja v otázkach pestovania často siaham do minulosti a inšpirujem sa prírodnými receptami na ochranu plodín a podporu ich rastu a sily.

Tento jednoduchý domáci postrek pôsobí nielen ako ochrana pred plesňou a škodcami, ale zároveň podporuje rýchlejší rast, vitalitu a celkovú kondíciu rastlín. Efekt je skutočne vynikajúci a odporúčam, aby ste ho vyskúšali aj vy!

 

Potrebujeme:

Vodu s teplotou maximálne 35 stupňov – 4 litre (voda by nemala byť teplejšia ako 35 stupňov, pretože inak by kvasinky stratili svoj účinok)

15 lyžíc cukru

15 g sušeného droždia

Postup:

Všetko jednoducho zmiešame a necháme 8 hodín odstáť, pričom sem tam celú zmes premiešame. Tekutinu umiestnite do väčšej nádoby, pretože kvasinky spôsobia, že na hladine sa vytvorí vyššia pena. Ak zmes pripravíte dopoludnia, večer – po západe slnka môžete otestovať prvú dávku tohoto životabudiča. Výsledný kvas zriedime s 6 litrami vody a aplikujeme ku koreňom alebo ako postrek na listy rastlín (ochránite ich tak pred chorobami a plesňou). Každá rastlina by mala dostať približne 1 l tekutiny. Ja mám vyskúšané na paradajky a uhorky, avšak vyskúšajte aj na iné plodiny. Ja tento rok plánujem použiť aj na jahody.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: ketkes

You Might Also Like