Odborníci na feng šuej varujú pred negatívnymi účinkami orchideí. Ak sa cítite unavení a večne nahnevaní, mali by ste urobiť tieto veci!

Orchidey sú milované i nenávidené. Počujete dobre. Je veľa ľudí, ktorí orchidey z nejakého nevysvetliteľného dôvodu neznášajú. Nevedia povedať prečo. Pestovali ich doma a cítili sa zle. Dlho nevedeli prísť príčinu, až kým orchidey z nejakého dôvodu nevyhodili. A potom? Potom sa všetko zlepšilo.

 

Orchidey dokážu na senzitívnych, teda ľudí citlivých predovšetkým na energie, svetlo, ale aj počasie vplývať naozaj negatívne. To, že tieto oku lahodiace rastliny, ľuďom škodia vyplýva aj z ich pôvodu. Orchidea je totiž parazit. V divokej prírode, kde sa orchidey vyskytujú v plnej sile, parazitujú na iných rastlinách celý život. Aj z tohto dôvodu im feng šuej začalo už v minulosti pripisovať schopnosť vyciciavať z ľudí životnú energiu.

Aj orchidea v kvetináči?

Áno, aj orchidea v kvetináči je toho dôkazom na tisíckach, ba až miliónoch ľudí na celom svete. V poslednej dobe bol zaznamenaný zvýšený trend pestovania orchideí v kanceláriách a pracovných priestoroch a niektorí ľudia ich zo svojich príbytkov celkom vyhodili. Odborníci na feng šuej majú na túto problematiku iný názor. Tvrdia, že orchidey nemusíme bezpodmienečne vyhodiť, alebo podarovať niekomu inému. Stačí, ak ich zo spální a priestorov, kde trávime noc, presunieme do denných miestností, kde sa zdržiavame hlavne cez deň.

Podľa odborníkov na feng šuej sú ľudia počas spánku úplne bezbranní a preto môže kvet využiť túto situáciu a podieľať sa tak na nedostatku energiu počas nasledujúceho dňa. Ľudia, ktorí majú orchidey v spálni sa ráno môžu budiť unavení, cítia sa chronicky nevyspatí a počas splnu až chorí.

Trpí nimi aj libido

Podľa feng šuej by ste nemali mať orchideu, ak máte problémy alebo cítite isté nedostatky v intímnom živote. Môže totiž stáť za zníženým libidom a častejšou partnerskou nervozitou predovšetkým v spálni. Ak máte v dome kvetináč s orchideou a cítite nedostatok v sexuálnej oblasti, okamžite rastlinu preložte do izby, kde na vás večer a v noci nebude môcť pôsobiť.

Neznesú ju všetci

Nie všetci ľudia znesú hostiteľskú rastlinu pre jej silnú moc. Problémy s ňou môžu mať predovšetkým ženy, ktoré sú meteosenzitívne, senzitívne, či náladové a trpiace migrénami. Pre vlastný duševný pokoj a dobrý spánok sa orchidey radšej zbavte, alebo ju podarujte niekomu, kto má možnosť vyložiť ju na vzduch.

Čo si o tejto problematike myslíte vy? Aké máte skúsenosti s energiou orchideí? Dajte nám vedieť  v komentároch.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like