Obyčajný tvaroh mi pomohol zbaviť sa ochabnutej kože. Všetko trvalo len 15 min! Pozrite sa ako

Väčšina žien pri každodennom rituáli starostlivosti o pleť úplne zabúda na oblasti krku a dekoltu. A to je škoda! Koniec koncov, koža na krku začína starnúť ako prvá.

 

Aby sa predišlo ochabnutiu a jemným vráskam na koži, postačí si raz týždenne pripraviť výživné masky z plnotučného tvarohu. Tí, ktorí sa už rozhodli bojovať s existujúcimi problémami, by mali aplikovať masku aspoň trikrát počas desiatich dní.

Pred použitím masiek proti starnutiu je absolútne nevyhnutné pokožku vyčistiť od nečistôt a zvyškov krému. Oblasť dekoltu a krku môžu byť tiež predbežne ošetrené jemným peelingom.

Pri výbere masky je potrebné obrátiť pozornosť na jej zloženie: ingrediencie by nemali spôsobovať alergické reakcie. Pripravená maska sa aplikuje potiahnutím po celom povrchu krku a dekoltu. Nechajte pôsobiť 15-20 minút. Po uplynutí času odstráňte masku pomocou filtrovanej vody.

  1. Maska z tvarohu, uhorky a kyslej smotany

Uhorku si nastrúhajte najemno, pridajte k nej 1 PL plnotučného tvarou a smotany. Dôkladne premiešajte, až kým nezískate jednotnú konzistenciu. Maska je pripravená na použitie!

  1. Maska z petržlenovej vňate a tvarohu

Rozmixujte si menší zväzok vňate a výslednú kašičku spojte s 2 PL tvarohu. Aplikujte na problémové oblasti pokožky – navyše má v sebe aj bieliaci efekt.

  1. Tvarohovo-medová maska

V malej miske si zmiešajte 1 PL tvarohu s 1 PL mierne zohriateho medu. Premiešajte, pridajte 1/2 ČL rastlinného oleja (olivový, slnečnicový) a niekoľko kvapiek vitamínu A. opäť zamiešajte a aplikujte na očistenú pokožku krku a dekoltu.

  1. Tvarohovo-ovocná maska

Rozmixujte si 50 g banánu a rovnaké množstvo kiwi. Do rozmixovanej zmesi pridajte lyžicu tvarohu a miešajte kým nezískate jednotnú konzistenciu.

  1. Tvarohovo-žĺtková maska

V malej miske si zmiešajte 1 PL tvarohu s 1 žĺtkom a 1 ČL tekutého medu. Dôkladne premiešajte a nanášajte na čistú pokožku.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: takprosto.cc

You Might Also Like