Obyčajné farbenie vlasov ju takmer pripravilo o život. Alergická reakcia, ktorú žena dostala vám vyrazí dych!

Ženy sú ochotné obetovať veľa bolesti a hlavne času len kvôli tomu, aby boli krásne. Chodíme na manikúru ku kozmetičke či kaderníčke. Je to už akási prirodzená vec, ktorá je našou súčasťou. Ako iste viete, farbenie vlasov je pomerne chemický proces, ktorý vyžaduje určité opatrenia. Ak sa teda rozhodnete farbiť si vlasy sama a doma, mali by ste pred tým učiniť isté kroky, aby ste nedopadli ako mladá devätnásťročná Estell z Francúzka.

Mladá študentka už pri nanášaní farby začala pociťovať, že niečo nie je v poriadku. Celá pokožka vlasov ju pálila a mierne jej opuchla hlava. Preto sa rozhodla zmyť si to, dala si antihistaminikum, krém proti bolesti a ľahla si. Keď sa však prebudila, neverila vlastným očiam.

Jej hlava vyzerala ako žiarovka. Bola neskutočne opuchnutá a alergická reakcia sa zhoršovala. Preto sa rozhodla ísť do nemocnice, kde ju okamžite hospitalizovali. Lekári jej urýchlene pichli adrenalínovú reakciu.

 

Ak sa chcete vyhnúť niečomu podobnému, výrobcovia odporúčajú naniesť si malé množstvo farby na ruku. Ak sa objaví nejaká nečakaná reakcia, v žiadnom prípade si farbu nenanášajte na vlasy. V opačnom prípade môžete začal farbiť vlasy 48 hodín po testovaní alergickej reakcie.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like