Obviňovali ju, že svoje dieťa dojčí až príliš dlho. Namiesto toho, aby sa hádala, im ukázala túto fotografiu!

Po príchode dieťatka na svet sa z každej strany začnú na novopečenú mamičku valiť rady o správnom kŕmení, starostlivosti, výchove a ktovie o čom ešte. Ashley Chase zo Spojených štátov postihol podobný osud. Od všetkých tých poznámok a názoroch, čo je pre dieťa to najlepšie, už bola unavená.

 

Svoju dcérku sa rozhodla dojčiť o niečo dlhšie a jediné čo počúvala bolo to, že už je na dojčenie veľká. Mladá mamička však považovala za úplne normálne dojčiť svoju 7-mesačnú dcérku. Keďže chcela zabrániť týmto „úžasným“ radám a výčitkám, rozhodla sa zdieľať na sociálnej sieti fotografiu materského mlieka počas toho, ako bolo dieťatko choré.

„Mlieko v hornom vrecúšku som odsala pred troma dňami, keď ho ešte pila zdravá Elliot. Mlieko v dolnom vrecúšku som odsala dnes, keď ho pila dnes v noci, bola už však chorá. Bodka!“

Pediater vysvetlil túto zmenu farby a zloženia mlieka jednoducho: „Faktom je, že receptory v mliečnej žľaze reagujú na zmeny v slinách dieťaťa. Ak sa niečo zistí, že nie je zdravé, zloženie mlieka sa začína meniť – mení sa na očkovaciu látku. “

Ženské telo vyvinie protilátky s väčším obsahom tuku na pomoc dieťaťu. Mladé matky si tiež môžu všimnúť zmeny farby materského mlieka po jedle potravín výraznejších farieb. Ide o modré, svetlo-zelené, červené alebo  ružové sfarbenie.

 

Obdivujeme to, aké je ženské telo úžasné a koniec koncov, niekedy len ono vie, ako dieťatku najlepšie pomôcť zvládnuť chorobu.

Čo si o takomto dojčení myslíte vy? Stojí za to predĺžiť proces dojčenia až do dosiahnutia 1 roka dieťaťa? Nezabudnite zdieľať svoje názory aj v komentároch!

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like