Obličky si môžete vyliečiť aj bez chémie, postačí vám jedna zdravá vec. Zabudnite na predražené lieky

Určite ste sa už stretli s produktom nazvaným pšeno. Jedná sa o chutnú a užitočnú obilninu získavanú z prosa. Je zdrojom vitamínov, mikroprvkov a veľkého množstva aminokyselín. Pšeno je taktiež zdrojom pomalých sacharidov, ktoré poskytujú dlhý pocit nasýtenia, čo je pri diéte pomerne dosť dôležité.

 

Obsahuje:

 • Leucín a histidín: zlepšuje stav spojivových tkanív
 • Fosfor – reguluje metabolické procesy v kostiach
 • Draslík – zlepšuje kardiovaskulárny systém
 • Železo – určuje obsah hemoglobínu a nasýtenie tkanív kyslíkom
 • Mangán – podieľa sa na všetkých metabolických procesoch, zlepšuje metabolizmus
 • Vitamín B – zodpovedá za stav vlasov, pokožky a taktiež nervový systém
 • Kyselina listová – dôležitá súčasť normálneho fungovania nervového systému

 

Niet divu, že babička ma neraz nútila jesť pšenové kaše a dnes jej za to môžem ďakovať. Pozrite sa aj vy, ako si môžete vyliečiť obličky pomocou tejto úžasnej suroviny.

 1. Pohár pšena (250 ml) si premyte teplou vodou, vysypte do trojlitrovej nádoby a zalejte vriacou vodou. Nechajte vylúhovať pri izbovej teplote a prikryte niečím teplým. Nasledujúci deň vo vode uvidíte bielu suspenziu – to je vaša medicína. Túto tekutinu pite v akýchkoľvek množstvách a kedykoľvek budete chcieť. Keď sa vám minie, opäť pšeno zalejte vriacou vodou. Môžete to piť dovtedy, kým sa chuť nezmení. Potom si vezmite novú dávku pšena.

Tento nápoj dokonale pomáha obličkám a celému močovému systému: čistí obličky, odstraňuje piesok, kameň, pomáha pri                      ženských chorobách a cystitíde.

 

 1. Druhý recept je účinný pri zápale obličiek. Nasypte si pšeno do polovice 3-litrovej nádoby, následne do nej nalejte vriacu vodu, dôkladne premiešajte, prikryte a nechajte 1 deň odstáť. Celú tekutinu zlejte do samostatnej misky alebo nádoby. Odvar užívajte nasledovne: prvý deň – 1 PL každú hodinu, druhý deň – 3 lyžice každú hodinu a zvyšné dni – 125 ml pred jedlom. Je dobré, ak túto metódu budete kombinovať s diuretickými čajovými zmesami.

 

 1. Tretí spôsob nielen že čistí obličky, ale taktiež znižuje vysoký krvný tlak a posilňuje kostné tkanivo. Nechajte si naklíčiť pšeno – zľahka zrniečka pokropte vodou a čakajte, kým nezačnú vykličovať výhonky. Trvá to niekoľko dní. Potom vyklíčené zrná umyte a osušte. Môžete ich jesť ako kašu na vode. Namiesto oleja, soli a cukru si k ním dáte brusnice. Tento pokrm je pre vaše obličky skutočná medicína. Výsledkom bude ich prečistenie, odstránenie zápalu a celková očista tela.

Liečba pšenom sa odporúča pod dohľadom lekára. Koniec koncov, samoliečba často vedie k zhoršeniu problému. V prípade močových kameňov je použitie pšena povolené len pre malé kamene.

Kontraindikácie

 1. Narušená funkcia ciev a najmä zápcha
 2. Prítomnosť peptického vredu žalúdka a dvanástnika
 3. Ochorenie štítnej žľazy – existuje názor, že pšeno zabraňuje absorbovať jód
 4. Obličkové kamene vytvorené z fosfátov a oxalátov
 5. Kamene veľkých rozmerov

Veríme, že odteraz ho zaradíte do vašich stravovacích návykov a problémy s obličkami sa stanú minulosťou!

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like