NOVÝ nebezpečný príznak, ktorý môže poukázať na nákazu koronavírusom: Okrem teploty a kašľa vás …!

Mediálne správy a odborníci zvyčajne upozorňujú na pneumóniu a príznaky podobné chrípke ako na prvé príznaky nákazy novým koronavírusom COVID-19. Je tu však ešte niečo, čo by mohlo poukázať na ochorenie a čo by si mnohí mohli zameniť s iným zdravotným problémom.

 

Nádcha, teplota nad 38 stupňov Celzia, kašeľ, bolesť svalov či kĺbov a sťažené dýchanie. To sú najčastejšie príznaky nového koronavírusu. Americkí vedci však v štúdii uviedli nový príznak, ktorý sa doteraz nepredpokladal za ohrozujúci. Informuje The Sun.

Podľa nich tým je bolesť brucha, konkrétne problémy s trávením. 

 

Vo svojom výskume na 204 pacientoch s Covid-19 v čínskej provincii Hubei objavili, že až 48,5 percenta pacientov prišlo do nemocnice so zažívacími problémami ako hnačka, zvracanie či bolesti brucha.

Tieto prejavy sa dokonca u mnohých objavili ešte pred nástupom typických respiračných príznakov koronavírusu :”Pacienti s Covid-19 a tráviacimi ťažkosťami mali horší priebeh a vyššie riziko úmrtnosti ako pacienti bez týchto symptómov,” uviedol koeditor žurnálu Brennan M.R. Spiegel. Na záver ale ubezpečuje, že treba aj naďalej sledovať najmä respiračné príznaky ochorenia, keďže vírus primárne napáda receptory buniek v pľúcach, kde sa následne namnoží.

 

 

Prečítali ste si článok až do konca? Zaujal Vás? Potom môžte prácu redaktora odmeniť tým, že dáte článku na Facebooku lajk alebo ho budete zdieľať ďakujeme.

 

zdroj:  The Sun

PRIDAJTE SA K NÁM!

You Might Also Like