Nový lekársky úspech, ktorému je ťažké uveriť. Koľko zničených osudov sa bude môcť zachrániť!

Koľko ľudí trpí závislosťou na drogách…Začína sa to nevinne a končí to v niektorých prípadoch aj tragicky. Samozrejme, že drogový priemysel má mnoho priaznivcov po celom svete a je nepravdepodobné, že sa tak skoro niečo na tejto veci zmení.

Veda sa pokúša nájsť si vlastnú cestu – odborníci vynašli vakcínu, ktorá blokuje účinok narkotických látok a bolo dokázané, že bude fungovať až 8 mesiacov po podaní. Prečítajte si o tom viac v nasledujúcom článku!

Liečba drogovo závislých

Vakcína je vyrobená na to, aby naučila imunitný systém produkovať protilátky proti heroínu. Spočiatku sa výskumy robili na opiciach. Po vakcinácii im do žíl pichli heroín. Keď sa dostal do tela, vytvorené protilátky neutralizovali jeho molekuly. Opice necítili pocit eufórie, pretože molekuly sa zablokovali ešte predtým, ako sa mohli dostať do mozgu.

Nádej narastá aj pri jej použití u ľudí závislých na heroíne. Účinok látky bude vďaka tomuto lieku slabší a motivácia užívania drogy takmer nulová. Taktiež dokáže zabrániť recidíve narkomanov liečiacich sa zo závislosti.

Vedci ukázali 4 opice, ktoré dostali tri dávky vakcíny a ich imunitný systém pracoval dostatočne efektívne na to, aby neutralizoval rôzne dávky heroínu. Vakcína je najsilnejšia v prvom mesiaci, no celkový efekt trvá aj viac ako 8 mesiacov. Opakované podanie zaisťuje ešte lepší výsledok.

Druhé a tretie kolo experimentu získalo ďalšie pozitívne závery. Koniec koncov, blokovanie spôsobí postupné odvykanie si od drogy a preto sa nestalo to, že sa opica „zlomila“ a pociťovala túžbu po heroíne.

„Veríme, že táto vakcína bude úspešne a bezpečne testovaná aj na ľuďoch,“ tvrdí vedúca štúdie Kim Janda. Ďalším krokom tímu bude licencia vakcíny na spoluprácu v klinických štúdiách.

Nikdy nepodľahnite ani neponúkajte drogy! Myslíte na seba aj na vašich najbližších. Odvykanie je náročný proces a na svete existuje toľko vecí, ktoré vás môžu potešiť. Veríme, že vakcína poskytne dobre výsledky u ľudí, ktorí ju naozaj potrebujú a postupne sa dostane na medicínsky trh.

Nezabudnite článok zdieľať aj s vašimi priatelmi na facebooku!

zdroj:takprosto.cc

You Might Also Like