Nová štúdia potvrdená! Človek má radšej psov než ostatných ľudí.

Pred časom Harrisonov fond (lekárska výskumná charita) skúšal netradičný experiment. Publikoval v médiách dva inzeráty, v ktorých bolo napísané: “Dali by ste päť libier, aby ste zachránili Harrisona od pomalej a bolestivej smrti?” Rozdiel v nich bol ten, že v jednom z inzeráte bol Harrison človek, v druhom potom pes.

Vedci potom zaznamenali 240 odpovedí s prisľúbením finančného daru. Avšak z veľkej väčšiny prípadov sa pýtali na fiktívneho psíka, a ako prípadne môžu pomôcť. “Voči človeku prejavili ďaleko menej empatie,” cituje Times of London ..

Ďalšie štúdie odborníkov z Northwestern University vykonala test ešte o krok ďalej. Namiesto dvoch fiktívnych príbehov zaradili rovno štyri. Požiadali respondentmi, aby sa pozreli na spravodajský príbeh o 30-ročnom mužovi, dospelom psovi, šteňaťu a ľudskom bábätku. Scenár bol taký, že ony štyri subjekty boli napadnuté osobou s baseballovou pálkou a na účastníkoch výskumu potom bolo, aby vyhodnotili, ktoré zo štyroch obetí pomôžu na prvom mieste.

Na prvom mieste bolo samozrejme ľudské dieťa, na druhom potom šteňa a dospelý pes. Tridsiatnik muž mal smolu, vo väčšine odpovedí obsadil až štvrté miesto. Skrátka aspoň podľa dát vychádza, že človek má radšej psov než svoj vlastný druh.

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

zdroj: iheartdogs.com

You Might Also Like