Nová nádej pre ľudí? Slovenská vláda rozhodla o zastavení týchto exekucií

Každý týždeň zasadá vláda s novými a novými návrhmi ako zlepšiť naše malé Slovensko.Tentoraz ministri rokovali o novele protischránkového zákona a zastavení exekučných činností pre Slovákov. Toto teda nikto nečakal.

Pôjde o exekúcie staršie ako 5 rokov. Príčinami sú nevymáhateľnosti a vysoké náklady. Výhodou bude to, že ak nastane situácia, že veriteľ zostane nespokojný so záverom jeho prípadu, môže sa celé konanie začať odznova.

Chybičkou je však to, že nikde nie je istota, že sa k vám peniaze napokon dostanú a váš prípad sa vyrieši napokon vo váš prospech. A práve preto by medzi prvými mali byť spomalené alebo teda pozastavené exekučné konania s nízkou sumou.

 

Medzi exekúcie, ktorých vymáhanie už nebude možné, patria napríklad tie, ktoré sú spojené so Sociálnou poisťovňou alebo inými verejnými inštitúciami. V podstate sa nie je čomu čudovať, že štát pristúpil k takémuto rozhodnutiu, pretože množstvo spisov spojených s exekúciami presiahlo číslo 3,5 milióna.

Týmto spôsobom by sa tieto prekvapujúce čísla mali zredukovať a pomôcť tak štátu a aj opačnému pólu, a teda občanom. Či táto novela bude nápomocná sa dozvieme, až keď sa tieto pravidlá začnú aplikovať aktívne a efektívne. Každopádne každý krok k zmene, je pozitívny.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like