Nikdy som nevedela, ako sa správne nalíčiť na nejakú príležitosť. Potom ma jedna vizážistka naučila týchto 15 jednoduchých trikov!

Všetky to dobre poznáme. Ponáhľame, ale zároveň chceme vyzerať dokonale. Neodolateľný vzhľad vyžaduje veľa času a úsilia, ale nemusí to tak byť vždy. Zdĺhavé sedenie pred zrkadlom, sledovanie desiatok tutoriálov a stále to nie je ono? Po zhliadnutí tohto článku bude pre Vás líčenie zábava.

 

Prinášame Vám niekoľko zaručených trikov, ktoré by ste si mali určite vyskúšať.

Najprv naneste očné tiene, potom prejdite na tónovanie pleti

 

Tento trik je veľmi jednoduchý a ešte viac užitočný. Ak pracujete s očným tieňom, je viac než pravdepodobné, že sa Vám z neho malé čiastočky dostanú aj na tvár. Najskôr si teda nalíčte oči, predídete tak porušeniu make-upu na tvári. Čiastočky z očných tieňov potom iba jednoducho oprášte štetcom a môžete začať s nanášaním make-upu.

Vytvorte si efekt plnších pier

 

Bielu ceruzku by ste mali vo svojej kozmetickej taštičke určite mať. Plnšie pery si vytvoríte veľmi jednoducho. Do stredu pier si s ceruzkou vytvorte štvorček (aj na vrchnú i na spodnú peru). Okolie pier si orámujte kontúrovacou ceruzkou Vašej obľúbenej farby a následne obe farby zapracujte. Nakoniec na pery naneste rúž. Efekt plnších pier bude ihneď viditeľný. Tento trik môžete využívať denne. Ešte dodáme, že vždy pred líčením pier použite balzam. Po použití balzamu budú Vaše pery jemnejšie a rúž vydrží dlhšie.

Pri líčení obočia majte zrkadlo ďalej od tváre

 

Ak si líčite obočie, myslite na to, že dodáva tvar celej našej tvári a nielen v okolí očí. Obočie nám môže tvár zúžiť ale aj zväčšiť. Majte preto zrkadlo položené tak, aby ste si videli celú tvár.

Používajte obrúsok pri líčení pier

 

Naneste prvú vrstvu rúžu a následne si pery obtlačte obrúskom. Potom aplikujte druhú vrstvu rúžu. Tento trik Vám zabezpečí, že rúž vydrží omnoho dlhšie a navyše sa Vám nebude obtiskávat na zuby.

Odstráňte vodeodolnú riasenku bez námahy

 

Vodeodolná riasenka je neuveriteľný pomocník pri líčení, ale ťažko sa odstraňuje. Pokiaľ si chcete prácu s odličovaním uľahčiť, vyskúšajte toto: najskôr na riasy aplikujte klasickú riasenku a následne na to vodeodolnú. Riasenka vydrží dlhšie ale odličovanie Vám pôjde oveľa ľahšie a bez námahy.

Náhrada korektoru

 

Líčite sa a práve ste zistili, že Vám došiel korektor? Nezúfajte, korektor si môžete vytvoriť aj doma. Zmiešajte regeneračný krém, make-up a púder, ktorý bežne používate. Vznikne Vám zmes, ktorú si aplikujte na miesta, kam chcete použiť korektor.

Doprajte svojim očiam svieži vzhľad

 

Naneste korektor presne tak, ako je zobrazené na fotografii. Korektor dobre rozpracujte. Vaše oči budú vyzerať oddýchnuto a celkový look bude pôsobiť sviežo.

Používajte kompaktný púder

 

Ak ste to prehnali s bronzerom alebo farbou na líčka, nemusíte sa hneď odličovať. Bude úplne stačiť, ak na tieto miesta aplikujte trochu kompaktného púdru.

Skúste použiť rúž namiesto tvárenky

 

Ak práve nemáte po ruke farbu na líčka, môžete použiť rúž vo veľmi jemnej ružovej farbe. Rúž si na líčkach dobre rozpracujte a nakoniec len zafixujte púdrom.

Vytvorte si linku pomocou očných tieňov

 

Nie každá máme doma všetky farby očných liniek, máme však pre vás skvelý trik, ako mať každý deň inú očnú linku bez míňania peňazí. Vyberte si očný tieň, ktorý chcete použiť ako linku. Linku vytvoríte veľmi jednoducho. Pred nanesením si navlhčite štetec, očný tieň si potom nanesiete presne tak ako linku.

Pred použitím špirály použite handričku

 

Než si pôjdete nalíčiť riasy, kefku od riasenky si utrite s handričkou. Zabránite tak zlepeným riasam a nežiaducim hrudkám.

Zamaskujte tmavé kruhy pod očami

 

Ak chcete skryť tmavé kruhy, použite červený rúž. Naneste jemnú vrstvu rúžu pod oči, rozpracujte a následne použite korektor.

Vytvorte si objemné riasy

 

Riasenku sa snažte nanášať od korienkov rias a jemne ťahajte do hora. Tento trik Vám dopomôže k tomu, aby Vaše riasy vyzerali hustejšie.

Vyskúšajte monochromatický make-up

 

Monochromatický make-up sa stal v poslednom roku veľkým hitom a stále je viac a viac populárny. Koncept tohto looku spočíva v jednotnom odtieni pier, očných viečok a lícujú. Ak si chcete tento look vytvoriť, použite korektor v nude odtieni na pery, oči a tváre. Skúste všetky proudukty, ktoré použijete ladiť do jednej farby / odtieňa.

Používajte korektor na opravu chýb pri líčení

 

Ak sa Vám nedarí nakresliť si presnú očnú linku a vidíte pár chybičiek, neodstraňujte ich. Šikovne ich zamaskujte korektorom.

Tieto šikovné triky Vám uľahčia každodennú skrášľovaciu rutinu. Určite ich vyskúšajte a sami uvidíte, ako Vám líčenie pôjde od ruky.

You Might Also Like