Nevyhadzujte nepotrebnú kozmetiku. Ukážeme vám 6 super trikov, ako ju môžete využit v domácnosti!

Ukážeme vám ako využiť zdanlivo nevyužiteľné veci. Okrem toho sa dozviete ako ušetriť a skrášliť si domácnosť za pomoci predmetov, ktoré by ste už možno aj vyhodili!

 

Všetci máme doma vecí, ktorých sa chceme zbaviť. Týka sa to asi vecí z každej oblasti. My sa dnes však zameriame na kozmetiku. Ukážeme vám ako využiť zdanlivo nevyužiteľné veci. Okrem toho sa dozviete ako ušetriť a skrášliť si domácnosť za pomoci predmetov, ktoré by ste už možno aj vyhodili!

Tonikum:
Tonikum okrem iného obsahuje alkohol, ktorý vás účinne zbaví baktérií. V prípade, že potrebujete rýchlu dezinfekciu rúk, stačí, keď si nalejete tonik na kúsok handričky a očistíte si ich. Pokiaľ máte špinavý displej na mobile alebo klávesnicu, zabudnite na vodu!  Neváhajte namiesto nej použiť tento vynikajúci, čistiaci prostriedok.

Kozmetický olej:
Na umývanie umývadla z nerezovej ocele, je kozmetický olej priam ako stvorený. Na tieto úkony si vyhraďte špeciálnu handričku alebo kúsok látky. Už len jedna potretá kvapka kozmetického oleja dokáže spraviť vo vašom dreze divy! Možno vám tento trik začne natoľko vyhovovať, že dáte zbohom drahým čističom na oceľovú časť kuchynskej linky.

Olej vytvára tenký film, ktorý zabraňuje vzniku povlaku a mydlových škvŕn. Tento spôsob je taktiež populárny vo väčších firmách na čistenie ocele.

Šampón:
Všetky šampóny obsahujú zmäkčujúce zložky a panthenol. Preto je dobré pridávať šampón pri praní bielizne z jemných tkanív. Jedná sa prevažne o spodnú bielizeň, oblečenie z prírodnej vlny, hodvábne oblečenie a čipkované kúsky- všetky tieto veci vám vydržia krásne omnoho dlhšie pokiaľ pri ich praní nahradíte bežný saponát za šampón.

 

Púdre:
Púdre okrem iného obsahujú minerálne soli, absorbujúce vlhkosť. Ak sa chystáte cvičiť vo fitness centru, nezabudnite si potrieť púdrom miesta, ktoré sa vám najväčšmi potia, čiže pod pazuchou, na dlane a podobne. Týmto spôsobom dokážete efektívne zabrániť podráždeniu pokožky.

Ak ste si nestíhali tradične umyť vlasy a nemáte po ruke ani suchý šampón, neváhajte použiť púder. Ten účinne absorbuje mastnotu a vlhkosť z vašich vlasov a pokožky.

Odlakovač:
Odlakovač obsahuje acetón. Ten má vynikajúce rozpúšťacie, odstraňovacie a odmasťujúce účinky. Ak ste si pri práci s lepidlom zašpinili prsty, neváhajte na ich očistenie použiť odlakovač. Po jeho aplikácii počkajte pol minúty a potom si umyte ruky teplou vodou a mydlom. Taktiež ak chcete vyčistiť dlaždice v kúpeľni či v kuchyni, spravte si roztok, ktorý bude obsahovať trochu teplej vody a acetón. Za jeho použitia potom opláchnite dlaždice.

Priesvitný lak na nechty:
Priesvitný alebo inak transparentný lak na nechty nemusí slúžiť len na to, aby dodal lesk vašim nechtom. Ak sa na vašom leštenom nábytku nachádzajú škrabance, práve tento lak vás ich dokáže zbaviť. Zároveň môže pôsobiť ako ochranný faktor, pre rám vašich okuliarov. Nie je nič nezvyčajné, ak vám pri starších modeloch vypadne z rámu nejaký klinček. Preto si chráňte vaše okuliare potretím laku na ohrozených miestach rámiku.

 

Bonus: odstránenie akné:
Pokiaľ vašu pleť trápi akné, poradíme vám učinný spôsob ako sa ho zbaviť. Postačí vám nato nová zubná kefka, 1 polievková lyžica zubnej pasty, 1 polievková lyžica prášku do pečiva a teplá voda.

1. Očistite tvár, dôkladne si ju opláchnite. Použite uterák, ktorý predtým namočíte do horúcej vody, priložím na tvar ( aby sa vám na pleti otvorili póry ).
2. Zmiešajte zubnú pastu a prášok na pečenie s teplou vodou.
3. Hotovú zmes naneste na problematické miesta. Pomocou kefky, jemne vmasírujte do otvorených pórov.
4. Nechajte pôsobiť asi 5minút a potom tvár opláchnite.
5. Opakujte 1x do týždna, najlepšie na večer, kedy už tvár nebudete vystavovať vonkajším vplyvom.

 

 

Prečítal si si článok až do konca? Zaujal ťa? Potom môžeš prácu redaktora odmeniť tým, že dáš článku na Facebooku lajk alebo ho budeš zdieľať ďakujeme.

You Might Also Like